NBA. Wizards kończą sezon wygraną, ostatni mecz bez Gortata

Washington Wizards, pomimo absencji Johna Walla, Bradley’a Beala i Marcina Gortata, pokonali we własnej hali Altantę Hawks 109:98. Tym samym Czarodziej zakończyli sezon z trzema wygranymi z rzędu.

W pierwszej kwarcie obie drużyny prezentowały wysoki poziom w ofensywie i już po dwunastu minutach na tablicy wyników widniał remis 33:33. Dla gospodarzy świetnie spisywał się, zastępujący Gortata, Nene Hilario. Brazylijczyk z pierwszych 10 oczek dla Czarodziejów zdobył aż 8. Po stronie Jastrzębi punkty dostarczał rezerwowy Tim Hardaway Jr. W drugiej części gry Hawks wyszli na dwupunktowe prowadzenie po trafionym rzucie Paula Millsapa (59:57).

NBAGospodarze na zwycięstwo zapracowali sobie już w trzeciej kwarcie. Podopieczni Randy’ego Wittmana ograniczyli ofensywę przyjezdnych do 17 oczek. Po potężnym wsadzie Garretta Temple’a, przewaga Wizards wynosiła 10 punktów (84:74). W ostatniej odsłonie spotkania Hawks znacznie zbliżyli się do miejscowych, ale po serii 10:0 Czarodzieje prowadzili już 100:85. Ostatecznie ekipa z Waszyngtonu zwyciężyła 109:98.

Po stronie gości dobrze zaprezentowali się Jeff Teague (16 oczek, 5 asyst) i Al Horford (19 punktów, 8 zbiórek). Gracze Atlanta Hawks z bilansem 48-34 pewnie dostali się do fazy play-off , a w pierwszej rundzie zagrają z drużyną Brada Stevensa – Boston Celtics.

W zespole gospodarzy na uznanie zasłużyli przede wszystkim Nene Hilario (19 oczek, 8 zbiórek) i Ramon Sessions (22 punkty, 6 asyst). Czarodzieje, pomimo kluczowej porażki z Detroit Pistons (99:112), końcówkę rozgrywek zakończyli w dobrym stylu. Marcin Gortat, notując na mecz średnio ponad 13 punktów i niecałe 10 zbiórek, zakończył tym samym swój dziesiąty sezon w najlepszej koszykarskiej lidze świata.