NBA. Wielki powrót Wizards, 35. double-double Gortata!

Washington Wizards pokonali we własnej hali New York Knicks 99:89. Duży udział w zwycięstwie gospodarzy miał Marcin Gortat, który w ciągu 33 minut spędzonych na parkiecie rzucił 15 punktów i zebrał 11 piłek. Dla Czarodziei była to już czwarta wygrana z rzędu.

Nasz rodak, tak jak cała drużyna gospodarzy, nie mógł odnaleźć się w pierwszych minutach spotkania. Do przerwy miał na swoim koncie jedynie 2 oczka. Łodzianin wyglądał na odmienionego już od początku drugiej połowy. Szybko zdobył 9 punktów i zniwelował całą stratę do przyjezdnych. W całym meczu Gortat rzucił 15 oczek, trafiając 7 z 10 prób z gry oraz notując 11 zbiórek. Polak zaliczył w ten sposób swoje 35. double-double w bieżącym sezonie NBA.

Wizards przyzwyczaili swoich fanów to zwycięstw na własnym terenie, jednak tym razem to goście jako pierwsi uzyskali inicjatywę i szybko objęli prowadzenie. Po wsadzie Carmelo Anthony’ego, Knicks prowadzili 29:20. W kolejnej kwarcie, dzięki dobrej postawie Johna Walla, przyjezdni powiększyli swoje prowadzenie jedynie o jedno oczko (53:43).

Druga połowa to już całkiem inna historia. Rozpoczął Gortat i to po jego dobitce przewaga Czarodziei wynosiła punkt (61:60). Pod koniec trzeciej odsłony meczu, dwoma celnymi rzutami popisał się Markieff Morris i Wizards prowadzili 76:66. W ostatniej kwarcie podopieczni Randy’ego Wittmana spokojnie utrzymywali dystans punktowy, a po celnej „trójce” Otto Portera postawili kropkę na „i”. Ostatecznie gospodarze wygrali 99:89.

Najlepiej po stronie gości spisał się Litwin – Kristaps Porzingis. W ciągu 39 minut spędzonych na boisku zdobył 20 punktów i zebrał 7 piłek. New York Knicks plasuje się na 13. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.

Czarodziejom zwycięstwo zapewnili John Wall (24 oczka, 10 asyst), Markieff Morris (17 punktów) oraz Marcin Gortat (15 oczek, 11 zbiórek). Ekipa z Waszyngtonu wciąż zajmuje 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.