NBA. Westbrook na fali po All-Star Game

Koszykarze Oklahoma City Thunder odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w lidze NBA. Tym razem pokonali na wyjeździe Charlotte Hornets 110:103, a do sukcesu poprowadził ich Russell Westbrook – 33 punkty, 10 asyst i 7 zbiórek.

Zawodnicy z Oklahomy mając po 55 meczach 30 zwycięstw zajmują ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.  Pod nieobecność kontuzjowanego Kevina Duranta, Westbrookowi dzielni sekundowali reprezentant Hiszpanii – Serge Obaka 16 pkt i 12 zbiórek oraz debiutujący w Thunder Enes Kanter, który miał w tych elementach, odpowiednio, 10 i 13. Urodzony w Szwajcarii środkowy występował wcześniej w Utah Jazz.

Wśród pokonanych wyróżnili się Al Jefferson, który zanotował 20 pkt i 12 zbiórek oraz z osobistym rekordem sezonu – 20 pkt – Michael Kidd-Gilchrist.

Nie wiedzie się byłej drużynie Marcina Gortata – Phoenix Suns, która przegrała po raz siódmy w ośmiu ostatnich spotkaniach. W sobotę uległa na wyjeździe Chicago Bulls 107:112.  Zawodnikiem numer jeden w zespole gospodarzy był Pau Gasol. Hiszpan uzyskał 22 punkty i miał 14 zbiórek. Dobrze zaprezentował się rezerwowy Taj Gibson – 12 pkt.  Bulls z bilansem 35-21 są na trzeciej pozycji na Wschodzie, a rywale (29-27) plasują się na dziewiątym miejscu na Zachodzie.

New Orleans Pelicans przerwali serię czterech porażek i w sobotę wygrali w Miami z Heat 105:91.  Sukces okupili kontuzją jednego z najlepszych zawodników zespołu Anthony’ego Davisa, któremu po zderzeniu w pierwszej kwarcie z Hassanem Whiteside’em odnowił się uraz prawego ramienia. Do tego w drugiej kwarcie kłopoty z kolanem wyeliminowały z gry Ryana Andersona.

Mario Chalmers z 20 pkt był liderem Heat, 19 pkt dodał Dwyane Wade, a 12 w pierwszym występie w barwach ekipy z Florydy zdobył słoweński rozgrywający Goran Dragic. Wśród gospodarzy zabrakło Chrisa Bosha, u którego lekarze podejrzewają zakrzepicę płuc.

Najskuteczniejszy wśród zwycięzców był Eric Gordon, który zdobył 24 pkt, z czego 18 rzutami „za trzy”.