NBA: Warriors lepsi od Cavs, Oklahoma rozbiła Houston

Koszykarze Cleveland Cavaliers ulegli we własnej hali Golden State Warriors 104-108 w najbardziej zaciętym meczu ligi NBA minionej nocy. 25. zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Oklahomy, pokonując przed własną publicznością „Rakiety” z Houston 117-86.

„Wojownicy” choć do meczu przystępowali jako faworyci, przez długi czas nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanych gospodarzy. „Kawalerzyści” już w pierwszej kwarcie odskoczyli przyjezdnym na 9 oczek, a zdobytego prowadzenia nie oddali do końca pierwszej połowy. W drugiej Warriors zaczęli mozolnie odrabiać straty. Przed ostatnią odsłoną obie ekipy dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów. Zdecydowanie bliżsi zwycięstwa w regulaminowym czasie gry byli „Wojownicy”. Na minutę przed końcem trójka Draymonda Greena dała przyjezdnym trzypunktowe prowadzenie. 9 sekund przed końcową syreną rzutem z dystansu popisał się jednak Kyrie Irving, doprowadzając tym samym do dogrywki. W niej długo utrzymywał się remis. Przy stanie 104-102 dla „Kawalerzystów” przebudzili się koszykarze z Oakland. Najpierw trafił Barnes, po chwili dwa punkty dorzucił Green, a usta gospodarzom zamknął na 13 sekund przed końcem Stephen Curry.

Wśród gospodarzy najwięcej punktów zdobył Kyrie Irving – 27, notując 100% skuteczność rzutów za trzy. Wśród przyjezdnych na wyróżnienie zasłużył Curry, zdobywca 29 oczek.

W innym meczu „Pioruny” z Oklahomy rozbiły na własnym parkiecie Houston. Thunder do triumfu poprowadził Kevin Durant. Amerykanin do rzuconych 33 punktów, dołożył 13 zbiórek i 5 asyst. Słabo spisał się jeden z liderów przyjezdnych, Dwight Howard. Środkowy trafił zaledwie 4 z 13 rzutów z gry oraz 1 z 7 rzutów wolnych. Oklahoma utrzymała fotel lidera Konferencji Zachodniej, Houston jest piąte.