NBA. Udany powrót Gortata, minimalna porażka Wizards

Washington Wizards przegrali we własnej hali z Boston Celtics 117:119. Do składu po przerwie wrócił Marcin Gortat. Polski center w ciągu 37 minut spędzonych na parkiecie zdobył 18 punktów oraz zebrał 11 piłek. Zwycięstwo przyjezdnym w ostatnich sekundach spotkania zapewnił Jae Crowder autor 22 oczek, 8 zbiórek i 6 asyst.

Nasz rodak nie zamierzał się oszczędzać po kontuzji, albowiem już od pierwszych minut grę zaczął na wysokich obrotach. Po premierowej połowie miał na swoim koncie 10 punktów oraz 9 zbiórek. Gortat pokazał się również z dobrej strony w defensywie, blokując 2 rzuty przeciwników. Kolejne odsłony w wykonaniu łodzianina były także udane. Niestety, przyzwoita postawa Polaka nie wystarczyła, aby Wizards mogli odnieść piąte zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie, pomimo małej przewagi Czarodziei w pierwszej części meczu, było bardzo wyrównane. Największą uwagę przykuwał pojedynek Johna Walla oraz Isaiaha Thomasa, którzy kierowali ofensywą swoich drużyn. Wielką pomocą dla Bostonu okazała się postawa Jae’a Crowdera.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Po „trójce” Avery’ego Bradley’a przyjezdni wyszli na czteropunktowe prowadzenie (114:110). Następnie do ataku przeszli Wall oraz Garrett Temple, którzy na 13 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego doprowadzili do remisu (117:117). Kolejna akcja przesądziła o losach spotkania. Nieupilnowany Crowder bez najmniejszych problemów spod samego kosza zdobył łatwe punkty. Wielką szansę na doprowadzenie do dogrywki miał rozgrywający Wiazrds, ale do wykończenia indywidualnej akcji zabrakło centymetrów. Zawody zakończyły się ostatecznie zwycięstwem gości 119:117.

Isaiah Thomas (32 oczka) oraz Jae Crowder (22 punkty, 8 zbiórek, 6 asyst) zapewnili swojej drużynie 22. zwycięstwo w bieżącym sezonie NBA. Boston Celtics plasują się na 8. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.

Podopieczni Randy’ego Wittmana, mimo porażki, rozegrali świetne spotkanie. Najlepiej spisali się niepowstrzymany John Wall (36 oczek, 13 asyst, 7 przechwytów) oraz Marcin Gortat (18 punktów, 11 zbiórek). Wizards po dzisiejszej porażce zajmują 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.