NBA. Udany początek Rakiet w fazie play off

Koszykarze Houston Rockets pokonali u siebie Dallas Mavericks 118:108 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Konferencji Zachodniej ligi NBA. Od zwycięstwa udział w rozgrywkach play off rozpoczął na Wschodzie zespół Marcina Gortata – Washington Wizards.

Rok temu drużyna Rockets przegrała na własnym parkiecie dwa pierwsze mecze z Portland Trail Blazers i ostatecznie uległa rywalom 2-4 w pierwszej rundzie. Tym razem początek jest dużo lepszy, a największy udział w sobotniej wygranej mieli James Harden – 24 pkt, oraz Corey Brewer, który 13 z 15 „oczek” uzyskał w ostatniej kwarcie.

29-letni Brewer w decydującej odsłonie, w odstępie zaledwie trzech minut, trzykrotnie trafił za trzy punkty. Dopiero czwarty rzut był niecelny.

W zespole Mavericks, który występuje w play off po raz 14. w ostatnich 15 sezonach, najskuteczniejszy był Niemiec Dirk Nowitzki – 24 pkt. Aż 18 zbiórek zanotował Tyson Chandler.

W innym spotkaniu na Zachodzie koszykarze Golden State Warriors wygrali w Oakland z New Orleans Pelicans 106:99. W pierwszej kwarcie goście zdobyli tylko 13 punktów.

Wśród Pelikanów wyróżnił się osamotniony Anthony Davis, który osiągnął 35 pkt, w tym 20 w końcowych 12 minutach gry. Znacznie bardziej wyrównany była drużyna Wojowników, chociaż również miała swego lidera Stephena Curry’ego (34 pkt).

Potyczka numer dwa w poniedziałek, również w Oracle Arena, w której Warriors wygrali już 19 razy z rzędu. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

W Konferencji Wschodniej stołeczni Czarodzieje pokonali na wyjeździe po dogrywce Toronto Raptors 93:86. Gortat uzyskał osiem punktów i miał tyle samo zbiórek.

Atut własnej hali wykorzystali Chicago Bulls, zwyciężając Milwaukee Bucks 103:91. Derrick Rose, dla którego był to pierwszy występ w play off od trzech lat, zapisał na koncie 23 pkt i siedem asyst. Jimmy Butler był skuteczniejszy od niego – 25 pkt.

Byki triumfowały, mimo że zanotowały 19 strat, przy 13 rywali. W ekipie Bucks wyróżnił się Khris Middleton – 18 pkt. (PAP)

Konferencja Wschodnia

Toronto Raptors – Washington Wizards 86:93 (po dogr.)

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 1:0 dla Washington Wizards)

Chicago Bulls – Milwaukee Bucks     103:91

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 1:0 dla Chicago Bulls)

Konferencja Zachodnia

Golden State Warriors – New Orleans Pelicans 106:99

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 1:0 dla Golden State Warriors)

Houston Rockets – Dallas Mavericks           118:108

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 1:0 dla Houston Rockets)