NBA. „The Polish Hammer” nie zwalnia tempa, pierwsze zwycięstwo Wizards

Marcin Gortat zdobył 20 punktów dla Washington Wizards, a jego drużyna pokonała w wyjazdowym spotkaniu Orlando Magic 105:98. Polak trafił dziesięć z trzynastu prób z gry oraz zanotował 12 zbiórek.

O losach spotkania rozstrzygnęła wysoko wygrana przez „Czarodziejów” trzecia kwarta. W barwach Orlando dobrze rozpoczął Evan Fournier, który otworzył wynik meczu. Po chwili na trafienie Francuza skutecznie odpowiedział Marcin Gortat. Polak do spółki z Johnem Wallem dali przyjezdnym minimalną przewagę przed końcem pierwszej połowy (54:51).

Przed decydującą częścią meczu Wizards prowadzili różnicą 16 oczek. Nerwowo zrobiło się na 3 minuty przed końcem, gdy celny rzut zza linii 7,24 m pozwolił gospodarzom zbliżyć się na trzy punkty. W trudnym momencie Washington pociągnął Paul Pierce i John Wall, dzięki czemu goście mogli cieszyć się ze swojego premierowego zwycięstwa w sezonie.

Drugim strzelcem swojego zespołu był Marcin Gortat, który dobrą grę pod tablicami udokumentował dwunastoma zbiórkami. 30 punktów „Magikom” zaaplikował dziś Wall, notując dodatkowo 12 asyst.

Sensacyjnej porażki już w pierwszym pojedynku sezonu zasadniczego doznali koszykarze Cleveland Cavaliers. Pogromcą największych faworytów rozgrywek okazało się New York Knicks. Fatalny mecz rozegrał LeBron James. Amerykanin rzucił zaledwie 17 oczek, trafiając jedynie 6 z 20 prób z gry.