NBA. Świąteczny rewanż Czarodziei, szesnaście asyst Walla!

Washington Wizards, dzięki odrobieniu dziesięciopunktowej straty w czwartej kwarcie, wygrali we własnej hali z Milwaukee Bucks 107:102. Marcin Gortat spędził na boisku 42 minuty, w czasie których zdobył 4 oczka i zebrał 12 piłek. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili John Wall oraz Otto Porter Jr.

Czarodzieje w bieżącym sezonie rozegrali już dwa spotkania z drużyną Jasona Kidda. W poprzednim starciu to ekipa z Milwaukee była górą, a Giannis Antetokounmpo ustanowił swój nowy rekord życiowy rzucając 39 punktów.

Początek meczu należał do gości. Bucks rozpoczęli od serii 7:0, a po trafionym rzucie z dystansu Antetokounmpo przyjezdni prowadzili 12:6. Kolejne minuty zdominował Markieff Morris. Pojedynek zaczął od celnej „trójki”, chwilę później wykorzystał podanie Bradleya Beala, a po udanej dwójkowej akcji z Marcinem Gortatem widniał wynik 13:14. Wizards wygrali premierową kwartę 28:27.

Czarodzieje przez większość drugiej części spotkania utrzymywali nieznaczną przewagę. Kiedy Otto Porter Jr zdobył swoje 14 oczko, Bucks tracili do gospodarzy dwa punkty (44:42). Podopieczni Kidda wykorzystali słabą końcówkę Wizards. W ostatniej akcji pierwszej połowy Antetokounmpo wywalczył ciężką piłkę na tablicy rywali, a Jabari Parker dokończył starania kolegi wsadem nad Gortatem i Porterem Jr. (51:57).

Po przerwie zawodnicy Scotta Brooksa szybko odrobili sześciopunktową stratę do gości. Dwie „trójki” trafił Otto Porter Jr, 5 oczek i 3 asysty dodał John Wall, a Marcin Gortat wykorzystał dogodną sytuację w polu trzech sekund (68:64). Dopiero pod koniec trzeciej odsłony Bucks wyszli na niewielkie prowadzenie (82:84).

Przyjezdni, za sprawą dobrej postawy rezerwowego Michaela Beasleya, wygrywali już na początku ostatniej części meczu 96:86. Kiedy na parkiet wrócili Wall, Porter Jr oraz Morris, Czarodzieje automatycznie przejęli inicjatywę. Ofensywa Wizards wykorzystywała precyzyjne podania swojego rozgrywającego. Beal, dzięki dobremu ruchowi piłki, znalazł niekrytego Portera Jr. za linią 7.24 m. Gospodarze po celnej „trójce” niskiego skrzydłowego prowadzili 104:100. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Waszyngtonu 107:102.

Znakomite zawody rozegrali John Wall (18 punktów, 16 asyst) i Otto Porter Jr (32 oczka, 13 zbiórek). Wpierali ich Bradley Beal (22 punkty) oraz Markieff Morris (18 oczek). Czarodzieje, po ostatnim udanym okresie w NBA, plasują się na 10. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej.