NBA. Przełamanie Wizards, świetny Gortat!

Koszykarze Washington Wizards wygrali we własnej hali z Detroit Pistons 124:81, kończąc tym samym niechlubną serię pięciu porażek z rzędu. Dobre spotkanie w drużynie Czarodziei rozegrał Marcin Gortat, który w ciągu 25 minut spędzonych na parkiecie zdobył 16 punktów oraz zebrał 6 piłek. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był  Nene Hilario autor 20 oczek.

The Polish Hammer po nieudanych ostatnio występach odnalazł optymalną formę i zdominował pole trzech sekund. W pierwszej połowie na swoim koncie zanotował 10 punktów, a kiedy wykończył podanie Johna Walla ławka rezerwowych i wszyscy kibice wstawili z miejsc. Gortat co prawda zaliczył tylko 6 zbiórek, ale ograniczył Andre Drummonda jedynie do 7 oczek. W kolejnym meczu z Chicago Bulls, pod nieobecność Paua Gasola, łodzianin będzie miał szansę na kolejne udane spotkanie i drugie zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza część gry, dzięki znakomitym postawom naszego rodaka i Walla, całkowicie należała do gospodarzy. Środkowy rzucił 8 punktów, a rozgrywający rozdał 6 asyst. W drugiej kwarcie goście wyglądali znacznie lepiej, ale Czarodzieje powiększyli swoje prowadzenie o 2 kolejne oczka i do połowy prowadzili 60:39.

W drugiej odsłonie meczu Wizards nie zwalniali tempa. Bezbłędny był Nene Hilario, który trafił aż 8 z 9 prób z gry w niecałe 16 minut. Bradley Beal, wróciwszy do pierwszej piątki, także zaliczył udany występ po przerwie. Gra podopiecznych Stana Van Gundy’ego, na szczęście dla gospodarzy, nie uległa zmianie do końcowej syreny. Czarodzieje ostatecznie rozgromili ekipę z Detroit 124:81.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Kentavious Caldwell-Pope – autor 18 oczek. Detroit Pistons aktualnie plasują się na 9. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.

Po stronie gospodarzy każdy zawodnik Randy’ego Wittmana miał swój udział w zwycięstwie. Najlepiej spisali się gracze podkoszowi – Marcin Gortat (16 punktów, 6 zbiórek) oraz Nene Hilario (20 oczek). Wizards, po dzisiejszej wygranej, wciąż zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.