NBA. Przegrana Wizards na wyjeździe, przeciętny Gortat

Koszykarze Washington Wizards przegrali po bardzo zaciętym meczu z New Orleans Pelicans 105:107. Marcin Gortat nie wyróżnił się spośród innych zawodników w przeciągu 32 minut spędzonych na parkiecie zdobył 10 oczek i zebrał 8 piłek. Bohaterem gospodarzy okazał się Tyreke Evans, autor 27 punktów.

Początek meczu w wykonaniu „Polskiego Młota” był udany. W pierwszej kwarcie rzucił 6 punktów i rozdał 2 asysty. Podczas kolejnych odsłon gry Gortat skupił się na obronie i próbował zatrzymać Anthony’ego Davisa. Młoda gwiazda Pelicans zdobyła 18 oczek i wywalczyła 11 zbiórek.

Do końca zawodów żadna z drużyn nie zdominowała swojego przeciwnika. Każda część gry kończyła się remisem lub niewielkim prowadzeniem ekipy z New Orleans. Dopiero na początku czwartej kwarty, dzięki Ramonowi Sessionsowi i Jaredowi Dudley’owi, Czarodzieje wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie. Podopieczni Alvina Gentry’ego szybko się jednak zmotywowali i po celnych trójkach Tyreke Evansa, Davisa i Jure Holiday’a zdołali doprowadzić do dwupunktowej przewagi (105:103) na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Na wyrównanie miał jeszcze szansę Gary Neal, ale jego próba była niecelna i gospodarze mogli cieszyć się z wygranej (107:105).

Pelicans swoje szóste zwycięstwo w obecnym sezonie zawdzięczają Tyreke Evansowi (27 punktów), Anthony’emu Davisowi (18 oczek, 11 zbiórek) oraz rezerwowemu Jure Holiday’owi (19 punktów, 6 asyst). Aktualnie drużyna z New Orlenas zajmuje 14. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Liderem Wizards w dzisiejszym spotkaniu był John Wall (26 oczek, 12 asyst). Dużą rolę odegrali również rezerwowi Gary Neal (15 punktów) i Ramon Sessions (14 oczek). Trzeba wspomnieć, iż z powodu kontuzji w składzie zabrakło Bradley’a Beala. Dla podopiecznych Randy’ego Wittmana była to dwunasta porażka w bieżących rozgrywkach NBA.