NBA. Powrót Wizards na zwycięski tor, double-double Gortata!

Washington Wizards wygrali we własnej hali z New Orleans Pelicans 109:89. Marcin Gortat w ciągu 30 minut spędzonych na parkiecie zdobył 21 punktów oraz zebrał 11 piłek, w tym 5 na atakowanej tablicy. U boku naszego rodaka znakomity mecz rozegrał także John Wall autor drugiego już w bieżącym sezonie NBA tripledouble.

Polska Maszyna, dobrze naoliwiona już od meczu z Utah Jazz, nie zwalnia tempa. Gortat świetnie radził sobie w polu trzech sekund, mimo że znowu zmuszony był do pojedynku z kolejną gwiazdą ligi – Anthonym Davisem. Warto wspomnieć, że skrzydłowy Pelikanów w poprzednim spotkaniu przeciwko Detroit Pistons zdobył rekordowe 59 oczek. Łodzianin w całym meczu zdobył 21 punktów, trafiając 10 z 16 prób z gry i dołożył do tego 11 zbiórek. Dla naszego rodaka to 30. double-double w obecnym sezonie NBA.

New Orleans Pelicans at Washington WizardsW pierwszej połowie obie ekipy prezentowały podobny poziom gry. Po stronie gości z dobrej strony pokazał się Ryan Anderson, który do przerwy rzucił 12 punktów. Wynik dla Czarodziei ciągnęli Gortat oraz doświadczony Jared Dudley. Amerykanin w ciągu całego meczu trafił sześć „trójek”. Trzecia kwarta została zdominowana przez gospodarzy. Do prowadzenia Wizards przyczyniła się cała drużyna. Po efektownej akcji Johna Walla i Gortata zakończonej „alley-oopem”, ekipa ze stolicy prowadziła 75:59. Ostatnia część gry zakończyła się remisem 24:24, a całe spotkanie zwycięstwem Czarodziei 109:89.

Najlepiej w zespole gości zaprezentował się Jrue Holiday, zdobywca 20 oczek. New Orleans Pelicans po dzisiejszej porażce plasują się na 11. pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej z bilansem 22-34.

Wygraną gospodarzom zapewnili John Wall (16 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst), Marcin Gortat (21 oczek, 11 zbiórek) oraz Jared Dudley (18 punktów). Wizards zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej i wciąż mają szansę na awans do pierwszej ósemki, gwarantującej udział w fazie play-off rozgrywek.