NBA. Powrót Clippers na zwycięskie tory, Gortat nie zagrał

Los Angeles Clippers, po dwóch porażkach z rzędu, wygrali w wyjazdowym meczu z Orlando Magic 120:95. Goście zwycięstwo mogli zawdzięczać Lou Williamsowi, który w ciągu 21 minut gry rzucił 28 punktów. Jako jedyny na parkiet minionej nocy nie wyszedł Marcin Gortat.

W premierowej kwarcie miejscowi kibice nie byli świadkami emocjonującej rozgrywki. Tempo gry było niskie i obie ekipy zdobyły po 22 oczka. Dla Magic najwięcej punktów dostarczył Nikola Vucević, a wśród gości wyróżniał się Tobias Harris.

Clippers zaczęli dominować w drugiej części spotkania. Od dwóch efektownych akcji rozpoczęli Lou Williams oraz Shai Gilgeous-Alexander (22:27). Później obrona Magic miała problem z upilnowaniem duetu Milos Teodosić – Montrezl Harrell. Po wsadzie Amerykanina goście prowadzili 38:29. Kilka punktów dorzucił Danilo Gallinari i Clippers do szatni schodzili z trzynastopunktową przewagą (44:57).

Po przerwie koszykarze Doca Riversa zdołali powiększyć swoje prowadzenie. Spod kosza trafił Boban Marjanović, a po skutecznej akcji Gallinariego gospodarze tracili 18 oczek do Clippers (54:72). Nadzieję Magic na nawiązanie walki dali Nikola Vucević oraz Evan Fournier, jednak dwiema celnymi „trójkami” rozwiali je Williams oraz Teodosić (72:87).

W czwartej kwarcie na parkiet wyszli rezerwowi i w tym aspekcie Clippers także byli lepsi od gospodarzy. Rzuty zza łuku seryjnie trafiał Lou Williams. Ostatnie punkty dla gości zdobył Tyrone Wallace. Tym samym drużyna Doca Riversa wygrała piąty mecz w tegorocznym sezonie (120:95).

To kolejne zwycięstwo, które można w dużej mierze przypisać zmiennikom Clippers. Najlepszy z nich, Lou Williams, w zaledwie 21 minut rzucił 28 punktów (7/13 trafionych rzutów, w tym 5/5 zza łuku). Double-double zaliczył Montrezl Harrell (10 oczek, 12 zbiórek).

Los Angeles Clippers z bilansem 5-4 plasują się na 7. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej.

Kolejnym rywalem drużyny Marcina Gortata będzie Minnesota Timberwolves. Koszykarze zagrają w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 04:30 czasu warszawskiego.