NBA. Porażka Wizards w ostatnim meczu przed Weekendem Gwiazd

Drużyna Washington Wizards przegrała wyjazdowy mecz z Milwaukee Bucks 92:99. Marcin Gortat w ciągu 24 minut spędzonych na boisku zdobył 14 oczek oraz zebrał 10 piłek. Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają Khrisowi Middletonowi autorowi 27 punktów i 9 asyst.

Nasz rodak po raz kolejny świetnie rozpoczął spotkanie. W premierowej kwarcie rzucił 8 oczek. Warto wspomnieć, że Gortat już po siedmiu minutach gry zmienił się z Hilario Nene. Łodzianin dobrze zaprezentował się także w trzeciej odsłonie meczu. W sumie polski center zdobył 14 punktów i zanotował 10 zbiórek. Polak pod względem uzyskanych double-double w bieżącym sezonie zajmuje 8. miejsce w lidze NBA.

Ekipa Wizards kontrolowała pierwszą część spotkania, dzięki skutecznej grze Johna Walla i Gortata. Widoczne było małe zaangażowanie ze strony graczy Buck. Gospodarze jednak szybko się zmobilizowali i wygrali drugą kwartę 37:19. Najlepiej prezentował się Jabari Parker, który przed kolejną częścią meczu zdobył 13 oczek.

W trzeciej kwarcie goście bardzo powoli odrabiali straty. Dzięki słabej postawie Bucks w ofensywie, Wizards przed ostatnią kwartą wyszli na prowadzenie 70:69. Czwarta kwarta to znakomity popis w wykonaniu Khrisa Middletona. Po jego „layupie” Bucks wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie (97:90) na czternaście sekund przed końcową syreną. Ostatecznie Milwaukee triumfowali 99:92, odnosząc tym samym dwudzieste drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie NBA.

Najlepiej dla ekipy gospodarzy zagrali Khris Middleton (27 oczek, 9 asyst) oraz Janis Andetokunmbo (17 punktów, 13 zbiórek).

Po stronie gości dobrze zaprezentowali się Bradley Beal (19 oczek) i Marcin Gortat (14 punktów, 10 zbiórek). Czarodzieje z bilansem 23-28 zajmują 10. pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej. Ze względu na przerwę związaną z Weekendem Gwiazd, Wizards kolejny mecz rozegrają dopiero 19 lutego z Utah Jazz.