NBA. Porażka Wizards, skromny dorobek Gortata

Koszykarze Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Golden State Warriors 94:102. Przeciętne spotkanie w zespole Czarodziei rozegrał Marcin Gortat, zdobywając 9 punktów i zbierając 10 piłek. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił MVP poprzedniego sezonu Stephen Curry.

The Polish Hammer spotkanie z mistrzami NBA rozpoczął na przyzwoitym poziomie i do końca drugiej kwarty prezentował się z dobrej strony. Łodzianin miał na swoim koncie 9 oczek oraz 10 zbiórek. Niestety, Gortat w kolejnych odsłonach meczu był całkowicie niewidoczny po obu stronach parkietu. W drugiej połowie nie oddał żadnego rzutu i poprawił swoje statystki jedynie o 1 asystę.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 27:22, a Stephen Curry i Klay Thompson wspólnie zdobyli 19 punktów. W drugiej części grą gości kierował Bradley Beal. Po jego udanym wjeździe pod kosz, goście prowadzili 35:33. Czarodzieje w pewnym momencie uzyskali dziewięciopunktowe prowadzenie, ale podopieczni Steve’a Kerra zaliczyli serię 12:0 i wygrali pierwszą połowę 49:46.

Stephen CurryPoczątek trzeciej kwarty należał do gospodarzy, jednak Wizards nie pozwolili mistrzom na osiągnięcie dużej przewagi. Po „layupie” Otto Portera strata do miejscowych wynosiła tylko jedno oczko (61:60). Warriors zaczęli oddalać się od przyjezdnych po trafionej „trójce” Draymonda Greena (79:72). Na trzy minuty przed końcową syreną Curry miał już na swoim koncie 26 punktów, a jego drużyna prowadziła 99:81. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Wojowników 102:94.

Najlepiej wśród gospodarzy zaprezentowali się Stephen Curry (26 oczek, 7 zbiórek, 7 asyst) oraz Draymond Green (15 punktów, 16 zbiórek, 9 asyst). Golden State Warriors z magicznym bilansem 67-7 plasują się na pozycji lidera w tabeli Konferencji Zachodniej.

Po stronie gości z dobrej strony pokazał się Bradley Beal (17 oczek). Washington Wizards z bilansem 36-38 zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają już jutro z drużyną Sacramento Kings.