NBA. Odmienieni Wizards, wielki mecz Otto Portera!

Washington Wizards po dwóch porażkach z rzędu wygrali we własnej hali w wielkim stylu z Boston Celtics 118:93. Marcin Gortat utrzymuje dobrą formę i w ciągu 32 minut spędzonych na boisku rzucił 13 punktów, zebrał 9 piłek oraz zatrzymał 2 rzuty rywali. Najlepszy mecz w swojej karierze rozegrał Otto Porter Jr autor 34 oczek.

Boston, podobnie jak Czarodzieje, spisują się poniżej oczekiwań w obecnym sezonie. Widoczny jest, zwłaszcza w obronie, brak Al Horforda oraz  Jae’a Crowdera.

Nasz rodak, pomimo skromnych zdobyczy punktowych, jest ważnym ogniwem w składzie Scotta Brooksa. W dzisiejszym meczu regularnie wykorzystywał swoje zagrywki. Trafił 6 z 9 oddanych rzutów z gry. W defensywie ograniczył wyjściowego centra – Tylera Zellera – do 6 oczek. Gortat zanotował również 9 zbiórek i 2 bloki.

W pierwszej kwarcie Czarodzieje wyglądali jak drużyna z aspiracjami o mistrzostwo, a nie jak ekipa, która na początku sezonu odniosła pięć porażek po fatalnych końcówkach. Celtowie byli bezradni w ofensywie i nie mogli znaleźć sposobu na wykończenie akcji. W ekipie gospodarzy dominował Otto Porter Jr, który każdy kontakt z piłką zamieniał na punkty. Po kontrze i wsadzie młodego Amerykanina Wizards prowadzili 25:4.

W drugiej odsłonie goście odblokowali się i regularnie odrabiali straty. Amir Johnson i Isaiah Thomas dobrze współpracowali w okolicach pola trzech sekund, jednak przewaga Czarodziei wciąż była bezpieczna. Po akcji Gortata „2+1” widniał wynik 48:25.

Po przerwie Wizards nie przestali dominować. John Wall konsekwentnie rozgrywał piłką, a na koniec trzeciej kwarty, rzutem za trzy punkty, rywali pogrążył Trey Burke (89:69).

W ostatniej części mecz życia kontynuował Otto Porter Jr. Zbierał trudne piłki pod koszem przyjezdnych i nękał gości z półdystansu i dystansu. Przy jego 34 oczku asystował „The Polish Hammer” (111:88). Czarodzieje ostatecznie wygrali 118:93.

Pomimo wysokiego zwycięstwa, Washington Wizards wciąż plasują się na 14. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają przeciwko mistrzom NBA – Cleveland Cavaliers.