NBA. Nuggets uciszyli Clippersów, 6 punktów Gortata

To była już trzecia potyczka pomiędzy Los Angeles Clippers i Denver Nuggets w tym sezonie. Minionej nocy podopieczni Doca Riversa musieli po raz drugi uznać wyższość rywali. Gospodarze wygrali 121:100, a do zwycięstwa poprowadził ich Serb Nikola Jokić, który zdobył piąte już w bieżących rozgrywkach tripledouble. Marcin Gortat spędził na parkiecie 17 minut, rzucił 6 punktów oraz zebrał 1 piłkę.

Pierwsze cztery minuty były wyrównane – oba zespoły trafiały z dystansu i po celnej „trójce” Danilo Gallinariego widniał wynik 10:10. Później jednak obraz gry się zmienił. Clippersi ucichli w ataku, co gospodarze szybko wykorzystali. Nuggets premierową kwartę zakończyli efektownym wsadem Masona Plumlee, po którym prowadzili 37:25.

Na początku drugiej części spotkania zmiennicy przyjezdnych próbowali odrobić straty, jednak nieskutecznie. Gospodarze pozostali w gazie i po trafionym rzucie Monte Morrisa ich przewaga wynosiła już 16 oczek (50:34). Clippersi mieli później swój moment – po udanej akcji Marcina Gortata przegrywali tylko 52:57, ale później ofensywa Nuggets znowu weszła na wyższy bieg. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 65:54.

Po przerwie Nuggets pod batutą Nikoli Jokića powiększyli swoją przewagę. Serb punktował spod kosza, zbierał piłki i zaliczał efektowne asysty. Po celnym „haku” 23-letniego centra gospodarze mieli 15 punktów zapasu (75:60). Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 93:76 dla miejscowych.

Ostatnia odsłona meczu nie różniła się od poprzednich. Mimo wysokiej przewagi, Nuggets nie zwolnili tempa. Jokić wciąż dominował, obrońcy trafiali zza łuku, a także dobrze zabezpieczali kosz w defensywie. Los Angeles Clippers, po trzech wygranych z rzędu, ostatecznie przegrali z ekipą z Denver 100:121.

Główną postacią meczu był Nikola Jokić. Jego piąte triple-double w bieżącym sezonie składało się z 18 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst. Dla przyjezdnych najlepiej zagrał Lou Williams, autor 19 oczek.

Los Angeles Clippers spadli na 5. pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej. Ekipa z Miasta Aniołów swoje kolejne spotkanie rozegra w sobotę o godzinie 21:30 przeciwko Detroit Pistons.