NBA. „Niedźwiadki” zagryzły „Czarodziejów”

Koszykarze Memphis Grizzlies pokonali na własnym parkiecie ekipę Washington Wizards 92:89. Drużyna ze stolicy przegrała, mimo występu życia Bradleya Beala. Amerykanin zanotował 37 punktów co jest  jego największą zdobyczą w karierze.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsza kwarta rozgrywała się w systemie kosz za kosz. Bradley Beal co rusz dorzucał trójkę a Nene ogrywał Randolpha w Post. Pod koniec drugiej ćwiartki Memphis zaczęło odjeżdżać na 10 punktów i taki stan rzeczy utrzymał się do końca trzeciej odsłony. W tym czasie Beal w dalszym ciągu zapisywał na swoim koncie kolejne punkty.

W czwartej kwarcie, na 4:32 przed końcem, Wizards doprowadzili do remisu. 82:82. Na 16 sekund przed końcem „Czarodzieje” przegrywali 2 oczkami i szansę na objęcie prowadzenia miał zapewnić Bradley Beal. Marcin Gortat świetnie znalazł Amerykanina za linią 7,25, jednak drugoroczniak nie trafił. Faulowany w następnej akcji Zach Randolph wykorzystał tylko 1 rzut wolny i goście mieli jeszcze szansę na dogrywkę. W ostatniej akcji piłkę w rękach miał John Wall, ale to nie był wieczór lidera gości.

Goście mieli zbalansowany atak. Wszyscy z pierwszej piątki oprócz Walla rzucili co najmniej 10 punktów. Dla rozgrywającego mecz skończył się na 5 oczkach, przy skuteczności 2/10. „Czarodzieje” mogli liczyć za to na Beala, który zakończył mecz z dorobkiem 37 punktów na skuteczności 15/24 w tym 5/7 za 3 oraz zebrał 5 piłek.

Marcin Gortat grał 21 minut. W tym czasie trafił wszystkie 4 rzuty, notując 10 punktów. Polak dołożył 6 zbiórek i asystę, notując najwyższy wskaźnik w zespole +5.

Dla gospodarzy double double, składające się z 13 punktów i 10 zbiórek, zanotował Zach Randolph. Marc Gasol i Nick Calanthes dorzucili po 18 oczek.