NBA. Mavericks pokonali Trail Blazers po dogrywce

W sobotę w lidze NBA koszykarze Dallas Mavericks pokonali po dogrywce we własnej hali Portland Trail Blazers 111:101. Gospodarze jeszcze na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywali różnicą jedenastu punktów.

Trail Blazers przez większość czasu kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Na początku czwartej kwarty osiągnęli szesnastopunktową przewagę. Jednak w tym momencie ta świetnie funkcjonująca maszyna zacięła się. Do końca spotkania, czyli przez blisko 17 minut, goście trafili jeszcze tylko cztery rzuty z gry.

W drużynie Mavericks jak za najlepszych lat zaczął grać Dirk Nowitzki. 36-letni Niemiec po trzech kwartach miał na koncie 12 punktów, ale w decydującym okresie uzyskał kolejne 13. To on rzutem za trzy punkty doprowadził do dogrywki.

W dodatkowej części gry goście praktycznie nie podjęli walki. Teksańczycy zaczęli ją od zdobycia dziewięciu punktów z rzędu.

Wśród pokonanych najlepsi byli Damian Lillard i LaMarcus Aldridge, zdobyli odpowiednio 26 i 25 pkt.

Serię pięciu porażek z rzędu przerwał zespół Marcina Gortata. Washington Wizards rozbili we własnej hali Brooklyn Nets 117:74. Polski środkowy zdobył 11 punktów.

Koszykarze Chicago Bulls wykorzystali osłabienie New Orleans Pelicans i odnieśli wysokie wyjazdowe zwycięstwo 107:72.

Mecz był wyrównany do połowy drugiej kwarty, kiedy kontuzji ramienia doznał gwiazdor gospodarzy Anthony Davis. 21-letni skrzydłowy efektownie wpakował piłkę do kosza, a po chwili z całą siłą upadł na parkiet. Uraz prawdopodobnie nie jest poważny, ale na wszelki wypadek resztę meczu oglądał z ławki rezerwowych.

Od tego momentu na parkiecie dominowały „Byki”. Po 20 pkt zdobyli Hiszpan Pau Gasol i Derrick Rose.