NBA. L-Train zatrzymany

San Antonio Spurs zatrzymali lokomotywę Miami Heat i głównego maszynistę, LeBrona Jamesa, wygrywając  na wyjeździe 111:97. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Tim Duncan. Los Angeles Clippers zanotowali najwyższe zwycięstwo w historii klubu, pokonując w derbach miasta Los Angeles Lakers  142:94

W zeszłorocznych finałach, San Antonio Spurs pozwolili Lebronowi rzucać z półdystansu i dystansu. Skupili się głównie na obronie pomalowanego. W konsekwencji kosztowało ich to mistrzostwo, ale zrobiło z potyczki z Heat, 7 meczową batalię. Popovich zdecydował się na tę samą taktykę w tym meczu.

Kawhi Leonard jest w stanie grać fizycznie przeciwko Jamesowi i przy tym nie faulować. We wczorajszym starciu, dzielnie stał na nogach kryjąc LeBrona face-up i w grze tyłem do kosza. Lider Heat trafił tylko 1 z 11 rzutów spoza pomalowanego. Już na początku pierwszej kwarty zaczął forsować swoje rzuty. Tylko skutecznie egzekwowana defensywa i fizyczni obrońcy są w stanie wyprowadzić LeBrona z równowagi. „Ostrogom” udała się ta sztuka.

Pierwsza kwarta to dominacja Spurs. Wjazdy pod kosz na wysokiej skuteczności ustawiły wynik 37:22. W drugiej i trzeciej kwarcie Heat poprawili obronę i zmniejszyli straty do 5 oczek. 79:74. Czwarta kwarta należała znowu do San Antonio. Spurs przypomnieli, że są realnym zagrożeniem dla Miami i każdego kontendera, jeśli tylko grają w pełni sił.

Dla gospodarzy 19 punktów LeBrona a także 8 zbiórek i 7 asyst. Chris Bosh był agresywny i wykombinował 24 punkty, zbierając przy tym 7 piłek. Dwyane Wade dorzucił 16 oczek i rozdał 7 kluczowych podań. Z ławki najlepiej zagrał Michael Beasley. Amerykanin w 21 minut rzucił 11 punktów na skuteczności 5/10.

W ekipie San Antonio, Tim Duncan zanotował double-double, składające się z 23 punktów i 11 zbiórek. Tony Parker rzucił 17 punktów i rozdał 4 asysty a  Kawhi Leonard dołożył 11 oczek i przez cały czas wisiał na LeBronie.

***

Mecz bez historii. Tankujący już oficjalnie Lakersi nie mają o co grać i próbują nie zabierać czasu młodym zawodnikom. Przegrana druga kwarta, gdzie „jeziorowcy” pozwolili zaaplikować sobie 44 punkty, rzucając tylko 13 mówi samo za siebie. Clippers idą po wysokie rozstawienie w Play-Off.

Cała pierwsza piatka Clippers miała dwucyfrową liczbę zdobytych punktów, a 4 z nich zanotowało double-double. Chris Paul(13pts/11as), Deandre Jordan(14pts/12zb), Blake Griffin(20pts/11zb) I Matt Barnes(17pts/12zb). Daren Collison zagrał w starting five i rzucił najwięcej z całego towarzystwa. Rozgrywający zanotował 24 punkty.

W ostatnim spotkaniu Oklahoma City Thunder uległa ekipie Phoenix Suns 122:128.