NBA: Kolejna porażka Wizards

Drużyna Marcina Gortata – Washington Wizards przegrała u siebie z Golden State Warriors 96-112. Dla gości było to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Czarodzieje natomiast przegrali trzeci kolejny mecz. Gortat zdobył w tym meczu 10 punktów i miał 6 zbiórek.

Mecz początkowo nie zapowiadał katastrofy dla Wizards. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 36-28 a nasz jedynak w NBA miał na koncie 6 punktów. Jednak już nie po raz pierwszy koszykarze ze stolicy Stanów Zjednoczonych nie potrafią przebrnąć trzeciej kwarty. Warriors po prostu zdemolowali Wizards w tej części gry. W pewnym momencie mieli nawet na swoim koncie 30 punktów zdobytych tylko w trzeciej kwarcie przy pięciu punktach ekipy Gortata. Była to także najsłabsza część gry Polaka, który szybko został zmieniony przez lepiej dysponowanego tego dnia Brazylijczyka Nene. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 112-96 dla gości. Drużynę z Waszyngtonu czeka teraz seria meczów wyjazdowych z Charlotte Bobcats i New Orleans Pelicans jutro i pojutrze oraz z najlepszą w NBA Indianą Pacers w piątek.

Najciekawszym meczem tej nocy w NBA było najpóźniej rozgrywane spotkanie w Los Angeles, gdzie miejscowi Lakers podejmowali Denver Nuggets. Jeziorowcy okazali się na tyle gościnni, że Nuggets zdobyli aż 137 punktów (44 w samej czwartek kwarcie) co jest najwyższą zdobyczą punktową w przeciągu jednego spotkania sezonu zasadniczego od grudnia 1993 roku. Świetne zawody rozegrał w ekipie bryłek Kenneth Faried, Timofej Mozgov i Nate Robinson. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył bohater ostatnich plotek transferowych Pau Gasol, który wg amerykańskich mediów już niedługo ma przejść do Cleveland za Andrew Bynuma.

Najbardziej wyrównanym spotkaniem niespodziewanie okazał się mecz Miami Heat z Toronto Raptors, w którym o zwycięstwie decydowała końcówka. Niespodzianką było także zwycięstwo fatalnych w tym sezonie Knicks.