NBA. John Wall: ”Czarodziej” tańczący z „Pelikanami”

Koszykarze Washington Wizards pokonali na własnym parkiecie New Orleans Pelicans 94:93. Dla drużyny „Czarodziejów” to 2 wygrana z rzędu, natomiast dla ich przeciwników 3 porażka z kolei. Bohaterem meczu był John Wall.

Rozgrywający i lider gospodarzy nie wszedł dobrze w mecz. Można powiedzie, że nie wysiadł dobrze z autobusu, który przywiózł go na spotkanie. Od pierwszej kwarty dobrze grał Nene. Brazylijczyk niszczył na Grega Stiemsme na środku i odegrał kluczową rolę w 3 kwarcie, kiedy trzymał gospodarzy w grze. Miał wtedy serię 7 punktów przy 13 całej drużyny „Pelikanów”.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem po 43. W drugiej odsłonie, podkoszowi, czyli Marcin Gortat i Nene odegrali jeszcze większą rolę. Potencjalnie liderzy, czyli Bradel Beal i John Wall nie potrafili się wstrzelić i w konsekwencji spudłowanie wszystkie 7 prób zza łuku.

W końcówce, Wall odnalazł resztki zgubionego Killer Instinct i pokazał na co go stać. Na 2 minuty przed końcem pomógł gospodarzom odrobić 4 punkty straty. Na początek sam zakończył kontrę, za chwilę uruchomił Gortata, długim podaniem. Remis. Wall zdobył kolejne punkty, ale Pelicans dzielnie odpowiedzieli i prowadzili na 7 sekund przed końcem.
Rozgrywający dostał piłkę, minął broniącego go Briana Robertsa i wszedł pod kosz. Wall zatańczył z 3 obrońcami, najpierw ściągając ich na siebie, następnie rewelacyjnie znajdując wolnego Nene, który skończył akcję na 0.3 sekundy. Koszykarski K.O.

Najwięcej punktów w drużynie z Waszyngtonu zdobył Nene. Podkoszowy zgromadził 30 oczek i zebrał 7 piłek. John Wall skończył z double double(10pkt/12ast), jednak cały mecz borykał się z problemami rzutowymi.

Marcin Gortatmiał 16 punktów i zebrał 10 piłek. Polak przebywał na parkiecie 30 minut w tym czasie trafiając 6 z 9 rzutów z gry i 4 z 7 wolnych. Nasz jedynak dołożył również po 1 asyście, bloku i przejęciu. Zaraz po Nene miał najwyższy wskaźnik efektywności i przydatności. +12.