NBA. Harden bohaterem „Rakiet”

James Harden (Houston Rockets) zdobył 41 punktów i miał 10 asyst w środowym meczu ligi koszykówki NBA z Denver Nuggets. „Rakiety” wygrały na wyjeździe po dogrywce 115:111 i zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej.

W regulaminowym czasie był wynik 99:99. W dogrywce połowę z 16 punktów Rockets uzyskał właśnie noszący długą brodę Harden. Łącznie trafił 11 z 21 rzutów z gry (w tym jedną z siedmiu „trójek”) oraz wykorzystał 18 z 21 wolnych.

„Kiedy on jest w transie w ataku, nikt go nie zatrzyma. Grał niesamowicie, do tego trafił kilka razy z trudnych pozycji” – powiedział o Hardenie Dwight Howard, który mimo kłopotów z prawym kolanem, również spisał się bardzo dobrze – 24 pkt i 16 zbiórek.

Wśród pokonanych najskuteczniejsi byli Wilson Chandler – 23 pkt i Arron Afflalo – 22. Z kolei Ty Lawson zapisał na koncie aż 16 asyst.

Z kolei zawodnicy Memphis Grizzlies potrzebowali aż trzech dogrywek do odniesienia wyjazdowego zwycięstwa nad mistrzami ligi – San Antonio Spurs 117:116. To oznacza, że mecz trwał aż 63 minuty, a wliczając przerwy – trzy godziny i jedną minutę. Dla porównania, inne spotkania kończyły się po 120-140 minutach.

W ekipie Memphis, która ma drugi bilans w lidze (21-4), a w środę zanotowała szósty triumf z rzędu, wyróżnili się Hiszpan Marc Gasol – 26 pkt oraz Zach Randolph – po 21 pkt i zbiórek. Najlepsi wśród obrońców tytułu, którzy aż 13-krotnie trafili „za trzy”, byli Danny Green – 25 pkt i Tim Duncan – 23 pkt oraz 16 zbiórek.

Mimo wygranej w pierwszej kwarcie 34:26, drużyna Cleveland Cavaliers uległa Atlanta Hawks aż 98:127. W składzie „Jastrzębi” najskuteczniejszy był rezerwowy Shelvin Mack – 24 pkt. Do tej pory jego średnia wynosiła 3,8 pkt. Teraz miał świetne statystyki – wszystkie skuteczne rzuty za trzy punkty 6/6, wolne 4/4, zaś z gry 7/8.

W spotkaniu Miami Heat – Utah Jazz (87:105) niemal połowę punktów dla gospodarzy – 42 – zdobył Dwyane Wade. O końcowym rezultacie przesądziła pierwsza kwarta, wygrana przez koszykarzy Jazz 33:16.