NBA: Grzmot z jasnego nieba

Orlando Magic pokonali na własnym parkiecie Oklahome City Thunder 103:102. Tobias Harris a właściwie jego dunk okazał się bohaterem meczu. Dla Magic to drugie zwycięstwo z rzędu.

Ostatni mecz między tymi drużynami był rozgrywany na trudnym terenie w Oklahoma City. Orlando pokazało, że jest drużyną, z którą trzeba się liczyć do końca. Ostatecznie jednak, „OKC” obroniło wynik i dowiozło zwycięstwo do końca. Tym razem goście nie mieli tyle szczęścia.

Kevin Durant zaliczył świetna pierwszą kwartę. Trafił 7 rzutów na 15 punktów, jednak to był koniec jego strzeleckich popisów tego wieczora. Liderowi Oklahomy nic nie chciało wpaść w późniejszej fazie meczu. To po prostu nie był dzień „Durantulli”.

Magic grali w całej drugiej połowie z chęcią i energią. Wykorzystali 26 strat gości i zamieniali je skutecznie na punkty. Dobrze zagrał Glen Davis. „Big Baby’ rzucił w czwartej kwarcie 10 ze swoich 14 punktów. Jameer Nelson trafił 2 kolejne trójki i Orlando wróciło do gry.

Na 29 przed końcem Thunder mieli 1 punkt przewagi i piłkę w rękach. KD miał powiększyć przewagę. Poczekał aż upłynie trochę czasu, ruszył do przodu i po wyjściu zza zasłony rzucił z odchylenia z 6 metra. Nie trafił. Piłkę zebrał Oladipo. Victor zorientował się, że na zegarze zostało tylko 4,8 sekundy do końca i bez zastanowienia poszedł do kontry. Piłkę dostał Harkless na 1.4 sekundy przed końcem. Amerykanin dobrze zorientował się w sytuacji i zobaczył nabiegającego Harrisa, który wsadził pomarańczową równo z końcową syreną. Koniec. Do domu. Nie co dzień zdarza się taki buz zer beater.

Kevin Durant zakończył mecz z dorobkiem 29 punktów i 12 asyst. Lider zanotował skuteczność 10/22 w tym tylko 2/6 za 3. Serge Ibaka rzucił 26 punktów.
W drużynie gospodarzy Tobias Harris skończył spotkanie z dorobkiem 18 punktów. Nikola Vucevic zanotował double double. 10 punktów i 10 zbiórek.