NBA. Grizzlies prowadzą z Wojownikami

Memphis Grizzlies pokonali u siebie Golden State Warriors 99:89 w trzecim meczu półfinału Konferencji Zachodniej ligi NBA. W rywalizacji playoff do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 21.

Warriors to najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, jednak słynący ze świetnej obrony Grizzlies okazują się być bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Najgroźniejszą bronią Wojowników są rzuty z dystansu, ale w ostatnich dwóch meczach próby zza łuku nie przynoszą pożądanego efektu. W sobotę trafili tylko sześć z 26 rzutów za trzy punkty.

Grizzlies po świetnej drugiej kwarcie schodzili na przerwę prowadząc 55:39. Później goście kilkukrotnie zmniejszali stratę, ale przejąć inicjatywy w meczu im się nie udało. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Zach Randolph i Marc Gasol. Pierwszy zdobył 22 pkt, a hiszpański środkowy uzyskał 21 pkt i 15 zbiórek.