NBA. Gortat zdominował Howarda, Wizards bliżej awansu

Koszykarze Washington Wizards zrobili kolejny krok w stronę wyeliminowania Atlanty Hawks. W nocy ze środy na czwartek po raz drugi pokonali Jastrzębie. Wynik 109:101 to spora zasługa Marcina Gortata. Polak przebywał na parkiecie 35 minut. W tym czasie odnotował 14 punktów, 10 zbiórek i 5 bloków.

„The Polish Hammer” całkowicie zdominował swojego byłego klubowego kolegę Dwighta Howarda. Statystyki Amerykanina mówią same za siebie – 6 punktów, 7 zbiórek i 1 blok. Marcin Gortat rządził dziś pod tablicami. Sześciokrotnie pozwolił swojej drużynie na ponowienie akcji w ofensywie, a trzy ze swoich pięciu bloków odnotował jeszcze w pierwszej kwarcie.

Ze względu na decyzje sędziów starcie obu drużyn rozgrywane było w dość szarpanym tempie. W całym pojedynku skrupulatni arbitrzy odgwizdali 55 fauli. Lepiej w takich warunkach radzili sobie gospodarze. Czarodzieje po pierwszej kwarcie przegrywali co prawda różnicą jednego punktu. Na półmetku rywalizacji zdołali odskoczyć jednak  rywalom na 51:43. Spora w tym zasługa rezerwowych – Jasona Smitha, Brandona Jenningsa i Bojana Bogdanovicia, których w kolejnych minutach wsparli John Wall i Bradley Beal.

Po wznowieniu widowiska goście konsekwentnie odrabiali straty, a przed decydującym starciem objęli 4-punktowe prowadzenie. Wizards przełamali opór Atlanty dopiero w samej końcówce. Wtedy dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentowali Wall i Beal. W ostatnich minutach ta dwójka wykańczała wszystkie akcje swojego zespołu, przesądzając o jego wygranej 109:101.

W całym spotkaniu w gronie Czarodziejów najskuteczniejszy był John Wall, który w ciągu 39 minut wywalczył 32 punkty. Nieco gorzej spisał się Bradley Beal (31). W ekipie Atlanty wyróżniał się Paul Millsap – autor 27 oczek i 10 zbiórek.

W rywalizacji play-off Wizards prowadzą 2-0. Kolejne spotkanie zaplanowano na 22 kwietnia.