NBA. Golden State Warriors blisko awansu

Wojownicy pokonali u siebie Memphis Grizzlies 98:78 w piątym meczu półfinału Konferencji Zachodniej ligi NBA. W rywalizacji playoff do czterech zwycięstw ekipa Golden State objęła prowadzenie 32.

Grizzlies mecz zaczęli bardzo dobrze. Po niespełna dziewięciu minutach goście prowadzili 23:10, jednak na koniec pierwszej kwarty już przegrywali 25:26. Warriors, gdy już złapali właściwy rytm, nawet na moment nie oddali rywalom inicjatywy.

Grę gospodarzy napędzał Stephen Curry. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) sezonu zasadniczego zdobył 18 punktów, trafiając sześć z 13 rzutów za trzy punkty. Świetnie spisywał się także w obronie notując sześć przechwytów. W ekipie „Wojowników” skuteczniejszy od niego był tylko Klay Thompson – 21 pkt.

Dla pokonanych najwięcej punktów – 18 – uzyskał Marc Gasol. Hiszpański środkowy trafił jednak tylko osiem z 22 rzutów z gry.