NBA. Fatalna passa Wizards trwa, osiem minut Gortata

Koszykarze Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Denver Nuggets 100:116. Jedno z najgorszych spotkań w swojej karierze rozegrał Marcin Gortat. Polak w ciągu 8 minut spędzonych na parkiecie zdobył zaledwie 2 punkty i zebrał 2 piłki. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Jusuf Nurkić.

The Polish Hammer niestety nie odnalazł formy po wczorajszym przegranym meczu z Utah Jazz (93:114) i ponownie miał problemy z faulami. Gortat pierwszy i jedyny „kosz” zaliczył dopiero na początku trzeciej kwarty. Czarodziejom szczególnie brakowało polskiego centra w czwartej odsłonie gry, którą przegrali 17:41. Kolejnym przeciwnikiem łodzianina będzie Andre Drummond i może wtedy nasz rodak przerwie nieudaną passę ekipy ze stolicy.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Po „layupie” Gary’ego Harrisa gospodarze prowadzili 22:17, jednak skuteczne akcje J.J. Hicksona i Garretta Temple’a sprawiły, że Wizards odrobili straty (40:40).

Dzięki świetnej postawie Otto Portera na początku trzeciej kwarty goście osiągnęli ośmiopunktową przewagę (70:62). Znakomicie rozgrywał również John Wall (11 asyst), dzięki czemu Czarodzieje przed ostatnią odsłoną wygrywali 83:75.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie, którą koszykarze z Denver całkowicie zdominowali. Jusuf Nurkić rządził w polu trzech sekund, a gracze obwodowi trafili pięć „trójek”. Podopieczni Michaela Malone’a decydującą część meczu wygrali 41:17, a całe spotkanie 116:100.

Gospodarzom zwycięstwo zapewnili Jusuf Nurkić (17 oczek) oraz Darrell Arthur (17 punktów). Zawodnicy Denver Nuggets z bilansem 28-38 plasują się na 10. pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.

Po stronie gości najlepiej zaprezentowali się John Wall (19 oczek, 11 asyst) i Otto Porter (23 punkty). Czarodzieje, po piątej porażce z rzędu, wciąż zajmują 10. miejsce Konferencji Wschodniej.