NBA. Duncan przekroczył granicę 25 tysięcy punktów

Koszykarze Los Angeles Lakers ulegli San Antonio Spurs 80:93. W zespole gości na parkiecie błyszczał Tim Duncan (13 pkt i 11 zbiórek), który w tym meczu przekroczył granicę 25 tysięcy punktów w NBA.

Duncan jest obecnie dziewiętnastym zawodnikiem w historii ligi, któremu to się udało.

W piątek padł pierwszy rekord sezonu w lidze NBA. 30-letni Carmelo Anthony z New York Knicks uzyskał w meczu z Utah Jazz 46 punktów. Jednak ekipa z Nowego Jorku przegrała 100:102.

Sporo się działo także podczas meczu w Bostonie, gdzie Cleveland Cavaliers tylko jednym punktem pokonali 122:121 Celtic. W zespole gości 29-letni LeBron James popisał się dobrą skutecznością, rzucił 41 pkt, miał siedem asyst i cztery zbiórki.

„Kawalerzyści” mieli w Bostonie jednak ciężką przeprawę, w trzeciej kwarcie Celtowie uzyskali przewagę 17 pkt. W czwartej kwarcie goście pod kierunkiem trenera Davida Blatta ruszyli do ataku, odrobili straty, doprowadzili do wyrównania i na 37 s przed końcem objęli prowadzenie.

Nadal bardzo źle prezentuje się w lidze ekipa 76ers. Zespół z Filadelfii przegrał dziewiąty z rzędu pojedynek, tym razem na wyjeździe 87:88 z Houston Rockets. Mecz był wyrównany, goście pod wodzą Bretta Browna mieli w tym spotkaniu zdecydowanie mniej szczęścia.

76ers mają tak słaby początek sezonu od ponad 40 lat. Jeszcze gorzej grali w sezonie 1972/73, gdzie doznali porażek w pierwszych… piętnastu występach.