NBA. Derby Miasta Aniołów dla Clippers, dwa punkty Gortata

Kolejna wygrana Los Angeles Clippers. Podopieczni Doca Riversa pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers 118:107 w derbach Miasta Aniołów. Osiem minut na parkiecie spędził Marcin Gortat, który w tym czasie rzucił dwa punkty.

O triumfie ekipy Doca Riversa w dużej mierze zadecydowała seria 22:0 w drugiej połowie oraz blisko siedmiominutowy okres Lakersów bez trafienia z gry. Nie bez znaczenia pozostała również znakomita postawa Lou Williamsa, który zdobywając trzydzieści sześć oczek rozegrał najlepsze spotkanie w bieżącym sezonie.

Swój wkład w zwycięstwo gości, choć w niewielkim stopniu, miał także Marcin Gortat. Polski center spędził na parkiecie tylko osiem minut, ale w tym czasie zanotował aż pięć asyst. Do tego zaliczył dwa oczka (1/2 z gry), trzy zbiórki, przechwyt oraz blok.

Los Angeles Clippers, dzięki czwartej wygranej w ostatnich pięciu meczach NBA, awansowali na czwartą pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej. Aktualnie legitymują się bilansem 21-14. W nocy z soboty na niedzielę (30 grudnia) o godzinie 04:30 czasu warszawskiego zmierzą się u siebie z San Antonio Spurs.