NBA. „Czarodziejski” Washington lepszy od „królewskiego” Sacramento

Zawodnicy Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie poradzili sobie na własnym parkiecie z drużyną Sacramento Kings. Gospodarze wygrali 93:84. Marcin Gortat miał 17 punktów i 8 zbiórek.

Pierwsze dwie kwarty to przewaga gospodarzy. Szalał przede wszystkim John Wall. Rozgrywający obu drużyn zrobili sobie mały strzelecki pojedynek z półdystansu. Zwycięsko z tej potyczki wyszła „jedynka” z Waszyngtonu, a co za tym idzie, gospodarze na przerwę schodzili z 12 punktowa zaliczką.

W drugiej połowie gospodarze wymusili jeszcze więcej strat gości i zdobywali łatwe punkty. W trzeciej kwarcie w pewnym momencie przewaga wzrosła do 17 oczek. Czwarta ćwiartka to lekka zmiana sytuacji. Sacramento próbowali wrócić i po akcji 2+1 Bena Mclemora zmniejszyli przewagę do 4 punktów, jednak to było maksimum możliwości. Wizards grali u siebie.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 33 minuty. W tym czasie zdobył 17 punktów na skuteczności 6/10 z gry w tym 5/5 z linii rzutów wolnych. Polak dołożył 8 zebranych piłek, w tym 2 w ataku i 1 asyste.

Najlepszym strzelcem „Czarodziejów” był Nene. Brazylijczyk rzucił 18 punktów oraz 5 zbiórek i tyle samo asyst. Bradley Beal zanotował 16 punktów w tym 4/5 za 3.

W ekipie gości Isiah Thomas rzucił 30 punktów i dołożył 8 asyst. Słabo spisała się pozostała dwójka liderów Sacramento. DeMarcus Cousins uzyskał double double(14pkt/12zb), ale rzucał na fatalnej skuteczności. Trafił tylko 3 z 16 prób. Rudy Gay miał jeszcze bardziej rozregulowany celownik. 2/11 i tylko 5 punktów.

***

W innym spotkaniu tego wieczoru Oklahoma City Thunder zmierzyła się z drużyną New York Knicks. Był to pojedynek super strzelców. Kevin Durant vs Carmelo Anthony. Starcie zwyciężył ten pierwszy i w konsekwencji poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 112:100.

„KD” w 40 minut rzucił 41 punktów, miał 10 zbiórek i 9 asyst i pewnym krokiem zbliża się po tytuł MVP sezonu zasadniczego. Dla lider Nowego Jorku to nie był udany wieczór. Carmelo nie potrafił wstrzelić się tak dobrze jak Durant. „Melo” rzucił tylko 15 punktów na skuteczności 5/19, dołożył 7 zbiórek i 5 asyst.