NBA. Cleveland pokonane, bezbłędny występ Gortata!

Koszykarze Washington Wizards wygrali we własnej hali z Cleveland Cavaliers 113:99. Marcin Gortat w ciągu 26 minut spędzonych na parkiecie zdobył 13 punktów, zebrał  9 piłek, a także nie zaliczył żadnej straty. Główną rolę w dzisiejszym spotkaniu odegrał John Wall autor 21 oczek i 13 asyst.

The Polish Hammer pierwszą kwartę rozpoczął na wysokich obrotach. W premierowej odsłonie meczu na swoje konto zanotował 7 oczek i 3 zbiórki. Podczas drugiej połowy nasz rodak świetnie spisywał się w defensywie. Jego rywal, Tristan Thompson, zdobył jedynie 2 punkty i wywalczył 2 piłki na tablicach. Dla drużyny polskiego centra to druga wygrana z rzędu.

Pierwsza kwarta to prawdziwy pokaz ofensywnych umiejętności w wykonaniu gospodarzy. Dobrze zaprezentowali się Bradley Beal, Markieff  Morris oraz Gortat. Po „trójce” Alana Andersona Wizards prowadzili 35:28. W drugiej odsłonie gry Czarodzieje powiększyli przewagę o 2 oczka (63:54).

W trzeciej kwarcie podopieczni Randy’ego Wittmana całkowicie zdominowali przyjezdnych. Ekipie ze stolicy pomagała także słaba skuteczność Cavaliers. Kevin Love zdobył 12 punktów, trafiając tylko 4 z 11 prób z gry. Warto także wspomnieć o znakomitej postawie Otto Portera, który do ostatniej kwarty miał na swoim koncie 21 oczek. Drużyna z Cleveland jedyny zryw odnotowała w czwartej części spotkania, jednak Czarodzieje wypracowali sobie wówczas zbyt dużą przewagę. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Wizards 113:99.

Analizując rywalizację obu drużyn, poprzednia konfrontacja należała do ekipy prowadzonej przez trenera Tyronna Lue. W dzisiejszym meczu dużym osłabieniem dla najlepszej drużyny Wschodu była absencja LeBrona Jamesa. Najlepiej dla ekipy z Cleveland zagrał Kyrie Irving – autor 28 oczek. Cavaliers po drugiej porażce z rzędu nadal utrzymują się na pozycji lidera w tabeli Konferencji Wschodniej.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnili John Wall (21 punktów, 13 asyst) i Otto Porter (21 oczek). Obaj zawodnicy zaprezentowali znakomitą skuteczność – łącznie trafili aż 14 z 20 prób z gry. Wizards z bilansem 28-30 zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.