NBA. Bryant przekroczył granicę 6 tys. asyst

Koszykarz Los Angeles Lakers Kobe Bryant przekroczył granicę sześciu tysięcy asyst w lidze NBA. W niedzielę „Jeziorowcy” pokonali u siebie Toronto Raptors 129:122 po dogrywce, a Bryant zdobył 31 punktów oraz miał 12 asyst i 11 zbiórek.

36-letni Bryant mógł przesądzić o zwycięstwie Lakersów w regulaminowym czasie gry, ale 35 sekund przed ostatnią syreną trafił tylko jeden z dwóch rzutów z gry.

W niedzielę zaliczył 20. w karierze triple-double, ale jeszcze ważniejsza informacja jest taka, że jako pierwszy gracz w karierze osiągnął 6 tys. asyst i 30 tys. punktów.

Wynik spotkania jest pewnym zaskoczeniem, bowiem drużyna z Los Angeles zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej (dopiero czwarta wygrana w sezonie), zaś jej rywale z Toronto są najlepsi na Wschodzie.

Pod nieobecność kontuzjowanego najlepszego strzelca DeMara DeRozana, w ekipie Raptors wyróżnił się Kyle Lowry – 29 pkt, dziewięć asyst i sześć zbiórek.

Najlepszy bilans gier w obecnym sezonie mają koszykarze Memphis Grizzlies 15-2. W niedzielę wygrali na wyjeździe z Sacramento Kings 97:85.

Wśród triumfatorów najskuteczniejszy okazał się Zach Randolph – 22 pkt i 12 zbiórek, zaś w zespole Kings (zabrakło chorego centra DeMarcusa Cousinsa) – Rudy Gay 20 pkt. Rezerwowy Reggie Evans dołożył 17 pkt i aż 20 zbiórek, ale to nie pomogło w przerwaniu złej serii; „Królowie” (9-8) przegrali trzeci raz z rzędu.

Rekord poprawili też wiceliderzy Konferencji Zachodniej – Golden State Warriors (14-2). W zwycięstwie (dziewiąte z kolei) w Detroit nad Pistons 104:93 największy udział mieli Draymond Green (20 pkt) i Stephen Curry (16 pkt, 10 asyst).

Na Wschodzie od Pistons (3-14) gorsza jest tylko Philadelphia 76ers (0-16).

Po kontuzji i absencji w siedmiu meczach, do składu Miami Heat wrócił Dwyane Wade. Jego drużyna pokonała w Nowym Jorku miejscowych Knicks 86:79, a on uzyskał 27 pkt, w tym niemal połowę (13) w czwartej kwarcie.