NBA. Bradley Center zdobyte, double-double Gortata

Milwaukee Bucks i Washington Wizards to drużyny, które szczególnie w obecnym sezonie będą walczyć o najlepsze miejsca w Konferencji Wschodniej. W pierwszym starciu tych zespołów lepsi okazali się Czarodzieje, wygrywając z gospodarzami 99:88. Do składu stołecznych powrócił John Wall, a doubledouble zaliczył Marcin Gortat.

Po pierwszych akcjach znakomitego w bieżącym sezonie Giannisa Antetokounmpoy wydawało się, że Czarodzieje mogą zostać zdominowani przez 22-letniego Greka. Stołeczni jednak konsekwentnie realizowali swój plan gry. Dobrą formę strzelecką prezentował Bradley Beal. Punktował też Otto Porter Jr, a Wizards po premierowej kwarcie prowadzili 27:19.

W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowali się goście. Z początku Czarodzieje utrzymywali swoją przewagę – cenną zmianę dał Kelly Oubre Jr, a po wsadzie Iana Mahinmiego przyjezdni wygrywali 39:31. Wtedy zespołową i skuteczną koszykówkę pokazali Bucks. Szczególnie trudni do upilnowania byli Khris Middleton oraz John Henson. Po pierwszej połowie widniał wynik 47:46 dla Wizards.

Po przerwie żadna z drużyn nie mogła przejąć inicjatywy. Kilka udanych akcji zaliczył powróciwszy z kontuzji John Wall, a w obozie gospodarzy liderował Giannis Antetokounmpo. Pod koniec trzeciej kwarty w trans wszedł Bradley Beal, który wyprowadził Czarodziei na 7-punktowe prowadzenie przed ostatnią częścią meczu (66:73).

A w niej dobre zawody zagrali rezerwowi Scotta Brooksa. Wyjątkowo skuteczny był Kelly Oubre Jr, który w całym spotkaniu oddał zaledwie 8 rzutów, a swojej ekipie zdołał dostarczyć aż 18 oczek. Swoje pięć minut miał również Jodie Meeks. Przewaga gości w pewnym momencie wynosiła 17 punktów. Ostatecznie Wizards po dwóch porażkach z rzędu wygrali z Milwaukee Bucks 99:88.

Na szczególną pochwałę zasłużyła defensywa Czarodziei – to dopiero trzeci raz w obecnym sezonie, kiedy Bucks zdobyli mniej niż 90 oczek.

Dobra forma Bradleya Beala przyniosła kolejne owoce. Amerykanin stał się najmłodszym koszykarzem w historii NBA, któremu udało się rzucić 700 celnych „trójek”. Wizards, z bilansem 10-7, aktualnie zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.