MŚ U20 2019. Porażka Polaków na inaugurację

Polscy piłkarze ulegli Kolumbii 0:2 na inaugurację mistrzostw świata do lat 20. Do siatki trafiali Ivan Angulo i Luis Sandoval. Biało-czerwoni są gospodarzem turnieju.

Meczem z Kolumbią Polacy inaugurowali swój udział w mistrzostwach świata U20. To rywal był faworytem, co potwierdził bardzo szybko. Była 23. minuta, kiedy błąd popełnił Sebastian Walukiewicz. Nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy wykorzystał Ivan Angulo. Kolumbijczyk stanął oko w oko z bramkarzem i trafił na 1:0.

Walukiewicz nie będzie dobrze wspominał tego meczu. Jeszcze przed przerwą zderzył się głową z rywalem. W drugiej połowie upadł na murawę i potrzebne były służby medyczne. Ostatecznie został zmieniony. Jacek Magiera szukał nowych rozwiązań. Posłał do walki Marcela Zyllę z Bayernu Monachium. Nazwa wielkiego klubu nie przełożyła się w tym wypadku na postawę Polaków.

W 51. minucie nieporozumienie Jana Sobocińskiego i Bartosza Slisza mogło kosztować nas utratę kolejnego gola. Na wysokości zadania stanął tym razem Radosław Majecki. Przy mocnym strzale Johana Carbonero golkiperowi pomogła poprzeczka. W doliczonym czasie gry Kolumbia postawiła kropkę nad „i”. Carbonero dostał podanie na wolne pole, wbiegł w szesnastkę, ale jego strzał zatrzymał Majecki. Futbolówka wylądowała pod nogami Luisa Sandovala. Wystarczył jeden zwód, który otworzył mu drogę do bramki. Było 2:0.

Podopiecznych Jacka Magiery czekają teraz pojedynki z Tahiti i Senegalem.