MŚ 2017 piłkarek ręcznych. Pierwsza porażka Polek

W 35. minucie Polki wygrywały z Czeszkami 18:13, kwadrans przed końcem wciąż prowadziły równorzędną batalię (19:19). Niestety, słaba końcówka i seryjnie tracone gole przesądziły o ostatecznej klęsce 25:29.

Podopieczne Leszka Krowickiego – po pewnej wygranej nad Szwedkami – dziś stanęły przed teoretycznie łatwiejszym zadaniem. Czeszki, choć na inaugurację mistrzostw uporały się z Argentyną, nie należą do światowego topu.

Biało-czerwone szybko odskoczyły przeciwniczkom. Po golach Katarzyny Janiszewskiej i Joanny Drabik przewaga naszych pań wzrosła do czterech trafień (5:1). Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Nawet w momencie, gdy kontaktową bramkę rzuciła Helena Rysankowa, Polki nie spuściły z tonu. Szybko odpowiedziały Karolina Kudłacz-Gloc i niezawodna Kinga Achruk. (11:8). Na przerwie trudno było mówić o niezadowoleniu (15:12).

Po zmianie stron 4. zespół ostatnich mistrzostw świata kontynuował swój marsz. W 35. minucie – za sprawą Kingi Grzyb – było już 18:13. Wtedy przewaga zaczęła topnieć. Nic nie wychodziło ani Kindze Achruk, ani Karolinie Kudłacz-Gloc. Grę drużyny próbowała ciągnąć Grzyb, jednak była bezradna wobec Markety Jerabkowej. Gdy zawodniczki Leszka Krowickiego znowu zaczęły regularnie trafiać, zapominały o obronie. Cień nadziei prysł na skutek gola Iwety Luzumowej. Chwilę wcześniej nasze panie mogły wywalczyć kontaktową bramkę.

Wynik 25:29 i jeden – ale długi – moment słabości wcale nie przekreśla szans na końcowy sukces. Swój mecz wygrały Szwedki, co zepchnęło biało-czerwone na czwarte miejsce w tabeli grupy B, wciąż premiowane awansem do kolejnej rundy. 5 grudnia naprzeciwko Polek staną Norweżki.