Mourinho wciąż lepszy od Wengera

Chelsea Londyn wygrała z Arsenalem na własnym boisku 2:0. Były to 183. derby Londynu. Dzięki temu zwycięstwu The Blues umocnili się na pozycji lidera Premier League. Bramki dla gospodarzy strzelali Eden Hazard i Diego Costa.

Kanonierzy chcieli wziąć rewanż na Chelsea za poprzednią porażkę na Stamford Bridge. W poprzednim meczu podopieczni Wengera skompromitowali się przegrywając aż 0:6. The Blues są w tym sezonie bardzo dobrze dysponowani. Mało tego Jose Mourinho jeszcze nigdy nie przegrał z Arsenalem Wengera.

Zawody rozpoczęły się bardzo spokojnie, tak jakby obie drużyny chciały sprawdzić to na co stać przeciwnika. W 10. minucie faulowany przez Alexisa Sancheza we własnym polu karnym był bramkarz gospodarzy Thibaut Courtois. Wydawało się, że Belg spokojnie będzie mógł kontynuować grę przeciwko Arsenalowi, jednak osiem minut po zdarzeniu zasygnalizował, że kontuzja jest tak dotkliwa, że musi opuścić boisko. W jego miejsce wszedł inny specjalista od łapania piłki, Petr Cech. Chwilę po zmianie w polu karnym gości faulowany był Eden Hazard. Żółtą kartkę dostał Laurent Koscielny, a „wapna” nie zmarnował sam poszkodowany, pewnie posyłając piłkę obok zmylonego Wojciecha Szczęsnego. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, obie drużyny miały okazje do strzelenia gola, ale to Chelsea schodziła na przerwę z jednobramkową zaliczką .

Początek drugiej połowy to żmudne próby ataku obu drużyn. Z biegiem czasu inicjatywę przejęli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Nic jednak z tego nie wynikało, gdyż The Gunners oprócz jednego niecelnego strzału Caluma Chambersa nie mogli „skleić” choćby jednej klarownej sytuacji. Kiedy wydawało się, że Chelsea cofnęła się i założyła tzw. autobus, The Blues dobili rywala. Cesc Fabregas obsłużył prostopadłym podaniem Diego Costeę który przelobował Szczęsnego. Dla Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem była to dziewiąta bramka w siódmym ligowym spotkaniu. Arsenal desperacko atakował, ale nieporadność podopiecznych Wengera w ofensywie była wręcz irytująca. Zawodnicy z niebieskiej części Londynu wygrali jak najbardziej zasłużenie, potwierdzając mistrzowską formę.

Chelsea Londyn – Arsenal Londyn 2:0

Bramki: Eden Hazard 27’ Diego Costa 78’

Chelsea: Thibaut Courtois (24′ Petr Cech) – Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Andre Schuerrle (70′ John Obi Mikel), Oscar (87′ Willian), Eden Hazard, Diego Costa

Arsenal: Wojciech Szczęsny – Calum Chambers, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Jack Wilshere (82′ Tomas Rosicky), Mathieu Flamini, Alexis Sanchez (79′ Lukas Podolski), Mesut Oezil, Santi Cazorla (69′ Alex Oxlade-Chamberlain), Danny Welbeck