Liga Mistrzyń. MKS w trudnej sytuacji po porażce z Baia Mare

Szczypiornistki MKS-u Lublin uległy 22:28 HCM Baia Mare w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzyń. Przegrana sprawiła, iż mistrzynie Polski spadły na ostatnie miejsce w tabeli grupy D tych rozgrywek. Na dodatek lublinianki w ostatniej serii spotkań zmierzą się z niepokonanym liderem grupy, norweskim Larvik HK.

Starcie w Lublinie miało ogromne znaczenie dla układu miejsc w grupie D. W poprzednich 4. pojedynkach MKS zgromadził 3 punkty, zaś ich rywalki – 2 oczka. Wygrana dla każdej z drużyn oznaczała zwiększenie szans na awans do kolejnej rundy rywalizacji pucharowej.

W pierwszych minutach lepiej prezentowały się gospodynie, które w 6. minucie wyszły na prowadzenie 3:0. Rumunki jednak zaczęły się rozkręcać i w kilka minut wyrównały stan rywalizacji (4:4). W dalszej części pierwszej połowy sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw przewagę osiągnął MKS, potem straty z nawiązką obrobił HCM, by znowu utracić minimalną zaliczkę na rzecz zawodniczek z Lublina. Ostatecznie po 30. minutach rywalizacji na tablicy wyników widniał remis 10:10.

Drugą część gry znakomicie rozpoczęły przyjezdne, które wypracowały sobie cztery bramki przewagi (15:11). Mistrzynie Polski popełniały dużo własnych błędów, co wykorzystywał zespół Baia Mare. Na nieco ponad kwadrans przed końcem Rumunki wygrywały już 19:13 i stało się prawie niemożliwe, aby polska drużyna zdołała odrobić tak dużą stratę. Niestety, końcowe minuty nie przyniosły poprawy gry MKS-u, co spowodowało porażkę lublinianek w całym meczu 22:28.

MKS spadł na ostatnie miejsce w grupie D z dorobkiem 2 punktów. Baia Mare z 4 punktami na koncie awansował na drugą pozycję w stawce. Mistrzynie Polski w ostatnim starciu grupowym zagrają z liderem, norweskim Larvik HK, który do tej pory nie przegrał jeszcze meczu w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów.