Mistrzostwa WTA. Kerber zdominowała Radwańską, koniec marzeń o obronie tytułu

Andżelika Kerber potwierdziła, że nieprzypadkowo jest liderką rankingu WTA. W półfinale kończącego sezon turnieju Masters Niemka w 1 godz. i 17 minut uporała się z Agnieszką Radwańską, zwyciężając ostatecznie 6:2, 6:1. W finale rywalką Kerber będzie Słowaczka Dominika Cibulkova.

Obie tenisistki nie rywalizowały ze sobą od blisko roku. Dwa ostatnie spotkania trzeciej „rakiety” świata z aktualną liderką rankingu WTA zakończyły się triumfem Agnieszki Radwańskiej. Dodatkową motywacją dla krakowianki był fakt, że przed rokiem sięgnęła w Singapurze po tytuł, udowadniając samej sobie, że stać ją na zwycięstwo w batalii ze światową czołówką.

BNP Paribas WTA Finals 2016 in SingaporeDwa błędy bekhendowe w pierwszym gemie podrażniły ambicję Polki, która chwilę później – po podwójnym błędzie serwisowym rywalki – doprowadziła do wyrównania (1:1). W kolejnych minutach Radwańska potwierdziła niebywałą waleczność – ze stanu 0:40 zdołała doprowadzić do równowagi. Serwis oddała dopiero w trakcie gry na przewagi, po autowym uderzeniu z forhendu (1:2).

Z czasem na korcie zaczęła dominować tylko jedna zawodniczka – liderka rankingu WTA. Niemka pewnie zwyciężała przy swoim podaniu, dodatkowo po raz trzeci przełamała krakowiankę. „Isia” wpakowała forhend w siatkę, a na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 2:5. Chwilę później – po autowym returnie Polki – Kerber mogła cieszyć się z triumfu w premierowej partii.

Wydawało się, że w drugiej odsłonie „Isia” będzie w stanie toczyć wyrównaną walkę z przeciwniczką. Potwierdziła to na początku seta, gdy precyzyjnym krosem forhendowym, a następnie kombinacją loba i stop woleja doprowadziła do remisu (1:1). W kolejnych minutach ponownie była jednak bezradna.

BNP Paribas WTA Finals 2016 in SingaporeDwukrotnie – „jak lew” – walczyła o obronę własnego podania. Pięć gemów z rzędu kończyła jednak ze spuszczoną głową. Drugi półfinał turnieju Masters miał jedną bohaterkę, która potwierdziła, że nieprzypadkowo podważyła wieloletnią dominację Sereny Williams w kobiecym tenisie.

Ostatecznie Niemka pokonała Radwańską 6:2, 6:1. W finale jej rywalką będzie Dominika Cibulkova, która uporała się dziś ze Swietłaną Kuzniecową 1:6, 7:6(2), 6:4.