Liga Mistrzów. Messi bije kolejny rekord, Barcelona wygrywa

FC Barcelona wygrała z Ajaxem Amsterdam w czwartej kolejce Ligi Mistrzów 2:0. Oba trafienia dla Katalończyków padły łupem Lionela Messiego, który tym samym zrównał się liczbą zdobytych bramek w LM z legendą Realu Madryt – Raulem Gonzalezem. W barwach Ajaxu od 62 minuty grał Arkadiusz Milik

Ajax od początku meczu nie wystraszył się Barcelony. Zespół prowadzony przez De Boer’a nie był nastawiony tylko na kontrę. Starał się przyjąć Katalończyków daleko przed swoja bramką. Barcelona grała swoje i to ona prowadziła grę. Już w 4 minucie na liste strzelców wpisał się Neymar, ale w momencie podania Brazylijczyk był na pozycji spalonej, co czujnie wychwycił sędzia. Blaugranie wciąż czegoś brakowało, szczególnie dokładności i  dobrego wykończenia. W 16 minucie dobrą sytuacje mieli miejscowi. Źle piłkę wybił Alves, przed polem karnym znalazł się Anders, który minimalnie chybił. 10 minut później Barce uratował ter Stegen broniąc świetny strzelał Lasse Schoene.

Po pół godziny gry groźnie zaatakował Messi i spółka. Argentyńczyk bajecznym zagraniem obsłużył Jordiego Albe. Hiszpan miał przed sobą tylko Cillesena, ale strzelił prosto w niego. Sześć minut później o szczęściu nie mógł mówić bramkarz Ajaxu, który minął się z piłką. Ten błąd wykorzystał Bartra dośrodkowując do Messiego. As Barcelony zdobył 70 bramkę w Lidze Mistrzów przez co zrównał się w tej klasyfikacji strzelców wrzęch czasów z Cristiano Ronaldo. Po straconej bramce  w szeregi ekipy z Amsterdamu wkradła się nerwowość, która skutkowała bezsensownymi żółtymi kartkami. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

Po zmianie stron gra nieco się uspokoiła. Dopiero w 59 minucie idealną okazję do strzelenia bramki miał Suarez. Messi znów świetnie dograł do Urugwajczyka. Były snajper Ajaxu mógł zrobić wszystko. Trafił jednak w nogi golkipera miejscowych. Trzy minuty później na boisku zameldował się wyczekiwany szczególnie przez polskich kibiców (ale nie tylko) Arkadiusz Milik. Polski napastnik od razu mógł zaskoczyć ter Stegena. W pierwszym kontakcie z piłką oddał strzał po którym piłka trafiła w słupek.

Ajax od 71 minuty musiał radzić sobie grając w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę za faul na Messim obejrzał Veltman. To wydarzenie całkowicie pogrzebało marzenia miejscowych o korzystnym wyniku w tym spotkaniu. Pogrzebał ich oczywiście niezawodny Messi. Argentyńczyk w 76 minucie z zimną krwią wykorzystał podanie Pedro i z piątego metra wpakował piłkę do siatki. Dzięki tej bramce zrównał się liczbą trafień w KM z dotychczasowym rekordzistą legendarnym już Raulem. Do końca meczu w Amsterdamie Barcelona próbowała jeszcze śrubować wynik ale więcej bramek już zdobyć jej się nie udało.

Ajax Amsterdam – FC Barcelona 0:2 (0:1)

Messi 36′ 76′

Ajax: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen, Klaasen, Serero (80′ Denswil), Andersen (72′ Riedewald), El-Ghazi, Sigthorsson (62′ Milik), Schoene

Barcelona: ter Stegen – Alves (83′ Adriano), Mascherano, Bartra, Alba, Busquets, Rakitić (80′ Rafinha), Xavi, Suarez, Messi, Neymar (75′ Pedro)

Czerwona kartka: Veltman (Ajax) 72′