ME szczypiornistek. Porażka po walce, ale to koniec turnieju dla Polek

Na półmetku rywalizacji biało-czerwone przegrywały ze Szwecją 5:10. W drugiej połowie zdołały odrobić straty i mocno nastraszyły rywalki. Skończyło się na minimalnej porażce 22:23. To koniec turnieju dla podopiecznych Leszka Krowickiego.

To było spotkanie ostatniej szansy, a Polki od początku wyglądały na kompletnie rozbite. Zdobywały średnio jedną bramkę na sześć minut, co przy skuteczności rywalek nie dawało wielkich nadziei na awans. Kiedy piłkę na kole złapała Joanna Drabik i trafiła do siatki było jeszcze 3:4. Przestój biało-czerwonych trwał łącznie kwadrans, gdy ze skrzydła rzuciła Kinga Grzyb (4:7). Chwilę później w jej ślady poszła Aleksandra Zych i przewaga Szwedek zmalała do dwóch goli.

Nasze panie miały szansę na kontaktową bramkę. Ponownie pogubiły się jednak w ataku, co bez skrupułów wykorzystały rywalki. Na przerwę to Szwedki schodziły przy prowadzeniu 10:5. Wielkich szans na awans nie było, ale Polki postawiły wszystko na jedną kartę. Kwadrans przed końcem strata wciąż była spora. Wtedy jedna po drugiej trafiły Joanna Drabik i Aneta Łabuda (15:17). Następnie dwa razy nie pomyliła się Kinga Grzyb, a to oznaczało remis.

Szczypiornistki Leszka Krowickiego objęły nawet prowadzenie. Później walczyły o utrzymanie remisu. Na 20:20 rzuciła Karolina Kudłacz-Gloc. Ta sama zawodniczka nie zdołała już jednak pokonać bramkarki rywalek przy prowadzeniu Szwecji 23:22. Proste błędy w ofensywie, nerwy Moniki Kobylińskiej ostatecznie przesądziły o wygranej rywalek. Wynik już się nie zmienił.

To koniec turnieju dla biało-czerwonych, które zajęły ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Wcześniej przegrały z Serbią i Danią.