ME piłkarek ręcznych. Porażka na zakończenie, smutne pożegnanie Polek

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski przegrały swoje ostatnie spotkanie na mistrzostwach Europy. Lepsze od biało – czerwonych okazały się Rumunki, które zwyciężyły 24:19. Dzięki zajęciu 11. miejsca w turnieju podopieczne Kima Rasmussena zapewniły sobie rozstawienie w najbliższych eliminacjach do mistrzostw świata.

Nasze panie już wcześniej straciły szansę gry o czołowe lokaty turnieju. Godne pożegnanie z imprezą mogło zapewnić im jednak rozstawienie w nadchodzących eliminacjach mistrzostw świata. Od pierwszych minut na parkiecie zabrakło Kingi Grzyb. Uraz, którego w ostatnim pojedynku z Norweżkami nabawiła się Karolina Kudłacz, nie okazał się groźny, a nasza rozgrywająca mogła rozpocząć mecz w wyjściowym składzie.

Poland vs RomaniaPoczątek spotkania zdecydowanie należał do Rumunek. Dobra współpraca Cristiny Neagu z Aurelią Bradeanu zaowocowała rezultatem 5:0, a do wzięcia czasu zmuszony był Kim Rasmussen. Po reprymendzie duńskiego szkoleniowca biało – czerwone zaczęły mozolnie odrabiać straty. Po zmarnowanych okazjach Joanny Drabik do siatki trafiła jej zmienniczka Patrycja Kulwińska. Świetnie dysponowana w bramce Anna Wysokińska kilkukrotnie zatrzymywała rywalki, przez co Polki szybko zdołały wrócić do gry (4:6). Nasze panie wciąż miały problem w ofensywie, gdzie na lewym rozegraniu ponownie nie potrafiły odnaleźć się Alina Wojtas i Marta Gęga. Kilka zaprzepaszczonych szans na zdobycie kontaktowego gola sprawiło, że do szatni czwarte szczypiornistki świata schodziły przegrywając 9:11.

Pierwszy minuty drugiej połowy mogły napawać optymizmem. Po trafieniu Agnieszki Koceli przypomniała o sobie Kinga Byzdra, a tablica wyników pokazała rezultat remisowy (11:11). W kolejnej akcji ważną bramkę rzuciła Karolina Zalewska, a biało – czerwone po raz pierwszy w dzisiejszym meczu objęły prowadzenie. Chwilę później powrócił koszmar z wcześniejszych pojedynków. Przestój w wykonaniu podopiecznych Kima Rasmussena wykorzystały bezwzględne Rumunki, które odskoczyły na trzy trafienia (13:16). W decydujących momentach naszym paniom po raz kolejny brakowało skuteczności. Polki nie potrafiły prześcignąć już swoich dzisiejszych rywalek i musiały pogodzić się z porażką 19:24.

Poland vs Romania

Najskuteczniejszą szczypiornistką na parkiecie była Cristina Neagu – autorka 9 goli. Biało – czerwone uplasowały się ostatecznie na 11. pozycji w turnieju, dzięki czemu zapewniły sobie rozstawienie w najbliższych eliminacjach do mistrzostw świata.