Marsz po awans rozpoczęty od zwycięstwa

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej belgijskie Lokeren 1:0 i od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Miroslav Radović, który w 58. minucie wykorzystał fantastyczne podanie Michała Kucharczyka.

Po spokojnym początku „Wojskowi” przystąpili do oblężenia bramki Boubacara Barry’ego. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kucharczyk, jednak za każdym razem sędzia liniowy podnosił chorągiewkę, odgwizdując spalonego. Świetną okazję zmarnował dodatkowo Michał Żyro, który nie trafił do siatki, mając przed sobą jedynie iworyjskiego golkipera przyjezdnych. Z czasem spotkanie się wyrównało, a do głosu coraz częściej dochodzili Belgowie. Najpierw Dusan Kuciak z łatwością wyłapał uderzenie Mbaye Leye. Dużo więcej kłopotów sprawił mu strzał Vanakena, który mógł dać gościom prowadzenie. W odpowiedzi z dystansu huknął Michał Żyro, jednak tym razem na wysokości zadania stanął Barry. Choć w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała Legia, to na tablicy wyników wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

Nieco ospały kwadrans drugiej odsłony meczu golem zakończyli podopieczni Henninga Berga. W 58. minucie po wzorowo wyprowadzonej kontrze Kucharczyk fantastycznym podaniem obsłużył Radovicia. Serb dostawił tylko nogę, nie dając żadnych szans popularnemu „Copie”. Przez kolejne pół godziny mistrzowie Polski kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Sporadyczne ataki gospodarzy i tak mogły im przynieść kolejne bramki. Najpierw po dośrodkowaniu Kucharczyka futbolówki nie sięgnął Żyro. Tuż przed końcem pierwszy z młodych zawodników Legii umieścił piłkę w siatce, jednak po raz kolejny boczny arbiter zasygnalizował spalonego.

Ostatecznie „Wojskowi” wygrali swoje pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Europy 1:0. W drugim meczu grupy L Trabzonspor pokonał na wyjeździe Metalist Charków 2:1.

Legia Warszawa – KSC Lokeren 1:0 (0:0)
M. Radović 58’
Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (90+1’ Marek Saganowski), Michał Kucharczyk – Miroslav Radović.
Lokeren: Boubacar Barry – Giorgios Galitsios, Mijat Maric, Alexander Scholz, Denis Odoi – Koen Persoons, Hans Vanaken, Killian Overmeire – Nil De Pauw (81’ Ayanda Patosi), Mbaye Leye (73’ Junior Dutra), Jordan Remacle (65’ Besarat Abdurahimi).