LM. Zwycięstwo Vive na miarę drugiego miejsca w grupie B

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce zrehabilitowali się za porażkę w poprzednim meczu Ligi Mistrzów i pokonali Mieszkowa Brześć 35:27 w spotkaniu 14. kolejki tych rozgrywek. Wygrana spowodowała, że mistrzowie Polski zakończyli zmagania w grupie B na drugiej pozycji.

Szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Tałanta Dujszebajewa jeszcze przed meczem. W rozegranym wcześniej innym starciu grupy B Pick Szeged pokonało na wyjeździe Rhein-Neckar Lowen (30:24), dzięki czemu obie ekipy zrównały się punktami. To oznaczało, że kielczanie stanęli przed szansą na przeskoczenie niemieckiego zespołu w tabeli, pod warunkiem, że pokonają Mieszkowa. Białorusini mieli jednak o co walczyć. Drużyna z Brześcia w przypadku wygranej mogła bowiem awansować na trzecie miejsce w grupie kosztem… Vive.

Goście prowadzili 1:0 i 2:1, ale mistrzowie Polski najpierw szybko wyrównali, a następnie uzyskali jedną bramkę przewagi. Kilka minut później miejscowi odskoczyli na 6:4, jednak rywale doprowadzili do remisu. Po piętnastu minutach zawodnicy Tałanta Dujszebajewa mieli już trzy gole przewagi i wydawało się, że kontrolują spotkanie. Niestety, od stanu 14:11 kielczanie stanęli. W grze Vive pojawiły się błędy. Mieszków bezwzględnie to wykorzystał. Białorusini najpierw doprowadzili do wyrównania, a potem dorzucili jeszcze dwa trafienia i na przerwę schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu (15:16).

Na początku drugiej połowy postawa gospodarzy nie uległa poprawie. Zespół z Brześcia utrzymywał skromną przewagę, a w pewnym momencie wynik pojedynku brzmiał 24:21 dla przyjezdnych. Ostatni kwadrans należał już jednak tylko do jednej ekipy. Mistrzowie Polski zaczęli grać agresywniej w defensywie. Dodatkowo skutecznymi obronami zaczął popisywać się Sławomir Szmal. To spowodowało, że podopieczni Tałanta Dujszebjewa rzucili osiem bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 29:24. Taka seria okazała się zabójcza dla Mieszkowa, który do końca meczu nie potrafił się już podnieść. Drużyna z Brześcia powiększyła swoje konto tylko o trzy trafienia. Vive dołożyło jeszcze sześć goli i w ostatecznym rozrachunku wygrało 35:27.

Kielczanie zakończyli zmagania w grupie B na drugiej pozycji z dorobkiem osiemnastu punktów, za Vardarem Skopje, a przed Pick Szeged.

Mistrzowie Polski poznali już swojego rywala w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów. Vive zmierzy się z francuskim Montpellier Agglomeration HB. Pierwsze spotkanie kielczanie rozegrają na wyjeździe.