LM. Od wygranej do wygranej – trwa zwycięski marsz Vive

Doskonała druga połowa pozwoliła szczypiornistom Vive Tauronu Kielce na czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji EHF Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu pokonali przed własną publicznością RK Celje 31:23 i przewodzą tabeli grupy B.

To miały być łatwe punkty dla mistrzów Polski. Słoweńskie RK Celje przegrało dwa ostatnie pojedynki w Champions League. Rywale – Pick Szeged i Vardar Skopje – należą jednak do solidnej europejskiej półki, a w zeszłym sezonie wywalczyli miejsce w najlepszej ósemce Starego Kontynentu.

Mariusz Jurkiewicz, Ziga Mlakar, Mateusz KusOd pierwszych minut to nie Vive, lecz Celje dominowało na parkiecie. Trafienie Luki Zvizeja pozwoliło gościom na dwubramkowe prowadzenie (7:5). Szybko odpowiedział wtedy Krzysztof Lijewski, a do remisu doprowadził Mateusz Jachlewski (7:7). Wyrównana rywalizacja trwała do końca pierwszej połowy. Do szatni kielczanie schodzili przy wyniku 16:15. Przed kolejnym remisem uchronił ich dobrze dysponowany Filip Ivić.

Długo czekaliśmy na popis ofensywnej gry w wykonaniu Vive. 18. gola gospodarze zdobyli po akcji Darko Djukicia. To właśnie akcje serbskiego prawoskrzydłowego pozwoliły obrońcom tytułu na powiększenie przewagi. Świetną dyspozycję między słupkami kontynuował również Filip Ivić, dzięki czemu na kwadrans przed końcem strata gości wzrosła do czterech goli (22:18).

Borut Mackovsek, Julen Aguinagalde Akizu, Kristian BeciriVive dominowało na parkiecie. W ataku przypomniał o sobie nowy nabytek mistrzów Polski Dean Bombac. Ochotę do gry szczypiornistom Celje odbierał Filip Ivić. Rozpędzeni podopieczni Tałanta Dujszebajewa udowodnili przynależność do europejskiej elity i ostatecznie wygrali 31:23.

Najwięcej bramek dla kielczan rzucili Karol Bielecki i Darko Djukić – po 5. Vive wciąż jest niepokonane w bieżących rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów. Po czterech kolejkach obrońcy tytułu mają na swoim koncie komplet zwycięstw.