LM. Zaskakująca porażka Vive

Piłkarze ręczni Vive Kielce ponieśli drugą z rzędu, a czwartą w ogóle porażkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum przegrali z Celje Pivovarna Lasko 33:34, mimo że osiem minut przed końcem prowadzili różnicą trzech goli.

Vive chciało zrehabilitować się za porażkę w poprzednim meczu grupowym, kiedy to uległo 25:28 Rhein-Neckar Loewen. Mistrzowie Polski, aby myśleć o zajęciu pierwszego miejsca w grupie, nie mogli pozwolić sobie na kolejną przegraną. Celje wydawało się dobrym rywalem na przełamanie – w 10 meczach grupy B Słoweńcy wygrali tylko raz.

Kielczanie udanie rozpoczęli. Już na początku starali się odskoczyć rywalom i po ośmiu minutach prowadzili 7:4. Później utrzymywali kilkubramkową zaliczkę, skutecznie odpowiadając na trafienia Celje. Z czasem w grę mistrzów Polski zaczęły wkradać się błędy. W efekcie Słoweńcy doprowadzili do remisu 12:12 w 20. minucie widowiska. Gospodarze wykorzystali słabszy okres Vive i w 24. minucie wygrywali 15:13. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa ruszyli w pościg, rzucili cztery gole z rzędu i ponownie to oni byli bliżej zwycięstwa (17:15). Do przerwy nie dali sobie wyrwać przewagi, do szatni schodzili przy wyniku 19:16.

Na początku drugiej części meczu gracze mistrzów Polski złapali dwa wykluczenia. Mimo to potrafili utrzymać kilkubramkową przewagę (23:19). W 41. minucie gościom udało się jeszcze powiększyć prowadzenie (26:21). Wydawało się, że kielczanie nie będą mieli problemów z utrzymaniem korzystnego rezultatu do końca spotkania. Jeszcze w 52. minucie podopieczni Tałanta Dujszebjewa wygrywali 30:27.

W końcówce w grze zespołu Vive ponownie zaczęły pojawiać się błędy. Szwankowała gra ofensywna. Pomyłki mistrzów Polski wykorzystało Celje, które w 56. minucie doprowadziło do remisu. Chwilę przed końcową syreną, przy stanie 33:33, przyjezdni przeprowadzali akcję ofensywną. Niestety, faul w ataku popełnił Uros Zorman, zaś rywale wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie wykończył Luka Zvizej.

Porażka ze słoweńską drużyną spowodowała, że Vive spadło na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Mistrzowie Polski mają na koncie 14 punktów. Celje Pivovarna Lasko ma w dorobku 7 oczek i awansowało na szóste miejsce w stawce.