LM. Wrocławianki dostały lanie od Omiczki

Siatkarki Impelu Wrocław wciąż pozostają bez zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Tym razem podopieczne trenera Tore Aleksandersena nie sprostały we własnej hali rosyjskiej Omiczce Omsk, ulegając rywalkom 0:3 (20:25, 24:26, 18:25). Ten wynik oznacza, że wicemistrzynie Polski pozostają na ostatnim miejscu w tabeli grupy D z zerowym dorobkiem punktowym.

Impel, aby zachować szanse na awans do play off Ligi Mistrzyń musiał pokonać Omiczkę. Wrocławianki bardzo słabą grę przeplatały dobrymi momentami.

Przy stanie 8:11 trener wicemistrzyń Polski Tore Aleksandersen wziął czas. Przekazane zawodniczkom wskazówki szybko zaczęły przynosić efekty – Impel zdobył cztery punkty z rzędu i prowadził 12:11.

Reakcja szkoleniowca Zorana Terzica była błyskawiczna. Po krótkiej reprymendzie Omiczka zaczęła inaczej rozgrywać akcje, które do tego momentu przeważnie kończyła Julia Kutiukowa. Na drugą przerwę techniczną Rosjanki schodziły przy korzystnym dla nich wyniku 16:13 i później nie dały się dogonić.

Początek drugiego seta w wykonaniu polskiego zespołu był podobny do pierwszego. Podopieczne Aleksandersena niemal nie walczyły i tylko błędom rywalek zawdzięczały punkty. Wrocławianki zdołały jednak odrobić straty (10:10), a na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:14. Świetnie w tym fragmencie spotkania spisywała się Denise Hanka, która nie tylko dobrze rozgrywała, ale też sama zdobywała punkty.

Końcówka była niezwykle emocjonująca. Pierwszą piłkę setową miała Omiczka, ale siatkarki Impelu zdołały się wybronić. Drugiej szansy Rosjanki nie zmarnowały. Anita Ptak nie zdołała dobrze przyjąć piłki i przyjezdne prowadziły w setach 2:0.

Przegrany po dramatycznej walce drugi set miał wyraźny wpływ na wrocławianki, które sprawiały wrażenie załamanych i pogodzonych z porażką. Trzecią partię zaczęły od stanu 0:4, a później nie było wcale lepiej. Kiedy przy stanie 10:15 Rosjanki efektownym atakiem zdobyły kolejny punkt, wiadomym było, że Impel nie zdoła wygrać nawet jednego seta.