LM. Wisła zwycięża w Stambule i jest przed Zagrzebiem, TOP 16 coraz bliżej!

Pewnym zwycięstwem nad Besiktasem Stambuł szczypiorniści Orlen Wisły Płock znacznie przybliżyli się do awansu do TOP 16 Ligi Mistrzów. Nafciarze prowadzili niemal przez całe spotkanie i zasłużenie wygrali 38:29. Do triumfu najbardziej przyczynił się Dmitrij Żytnikow – autor siedmiu trafień.

Podstawowym celem wicemistrzów Polski było zatrzymanie Darko Djukicia, który przed tygodniem rzucił aż dziewięć bramek. Choć płocczanie byli faworytami, nie mogli lekceważyć rywala. W tym sezonie o klasie Besiktasu świadczyło zwycięstwo przed własną publicznością nad RK Zagrzeb.

Besiktas Jimnastik Kulubu vs Orlen Wisla PlockPodopieczni Manolo Cadenasa szybko zdobyli dwa gole i od tego momentu nie dali odebrać sobie prowadzenia. Wynik spotkania otworzyli Ivan Nikcević i – jak się później okazało – najlepszy w zespole Dmitrij Żytnikow. Po dziewięciu minutach goście odskoczyli na trzy bramki, kiedy kontratak swojej drużyny wykończył Valentin Ghionea (2:5).

Miejscowi nie załamywali rąk, czego efektem było wywalczenie kontaktowego trafienia. Dwie minuty kary wykluczyły z gry Mateusza Piechowskiego. Po dłuższym okresie wyrównanej walki (13:14) Nafciarze ponownie zaczęli „odjeżdżać” przeciwnikom. W ostatnich minutach pierwszej odsłony pięciokrotnie rzucali do siatki, co przy dwóch golach Besiktasu, gwarantowało wicemistrzom Polski prowadzenie 19:15.

Besiktas Jimnastik Kulubu vs Orlen Wisla PlockPo powrocie na boisko Wisła nie pozwalała gospodarzom na wiele i kontrolowała przebieg wydarzeń. W 42. minucie przewaga płocczan urosła do dziesięciu bramek. Jedyną złą informacją dla kibiców przyjezdnych była kontuzja Mateusza Piechowskiego. Szczypiorniści Besiktasu nie rezygnowali z walki, jednak – kiedy podopiecznym Manolo Cadenasa nie szło w ofensywie – doskonale między słupkami radził sobie Marcin Wichary.

Ostatecznie Nafciarze pokonali turecki zespół 38:29 i znacząco przybliżyli się do TOP 16 Ligi Mistrzów. Porażka RK Zagrzeb z Flensburgiem sprawiła, że ekipa z Płocka awansowała na piąte miejsce w tabeli grupy A.