LM. Wisła nie dała rady Flensburgowi

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock przegrali przed własną publicznością z SG Flensburg-Handewitt 30:34 w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski ponieśli tym samym czwartą porażkę w bieżących rozgrywkach. Nafciarze zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli grupy A.

Wisła w ostatnich dwóch starciach LM za każdym razem schodziła z boiska pokonana. Płocczanie przegrali z THW Kiel (23:37) oraz RK Zagrzeb (25:29) i musiała szukać punktów w starciu z Flensburgiem. Niemiecki zespół po 5. kolejkach legitymował się bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Wisła Płock 2Gospodarze świetnie weszli w mecz, gdyż po trzech minutach prowadzili 2:0. Wtedy do pracy wziął się Flensburg i w dwie minuty rzucił rywalom aż cztery gole. Chwilę później Wisła doprowadziła do remisu 4:4. Od tego momentu trwała bardzo wyrównana rywalizacja. Przez kilkanaście minut na bramkę gości szybko odpowiadali wicemistrzowie Polski. Od stanu 13:13 Nafciarze nie potrafili pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Szybko wykorzystał to niemiecki zespół, który zdobył cztery bramki z rzędu i na przerwę schodził przy prowadzeniu 17:13.

Wisła Płock 3Przez całą drugą połowę spotkania Szczypiorniści z Płocka próbowali zniwelować straty. Kilka razy byli blisko odwrócenia losów rywalizacji. Niestety, za każdym razem gdy tylko Wisła zmniejszała straty, Flensburg ponownie odskakiwał na większy dystans (20:23, 24:26, 26:27). Najwięcej emocji dostarczyły ostatnie minuty pojedynku. Na osiem minut przed końcem na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 28:28, a dwie minuty później 30:30.

Wydawało się, że goniący wynik przez całą drugą połowę Nafciarze przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przy stanie 30:31 dla gości rzutu karnego nie wykorzystał Valentin Ghionea, a chwilę później Niemcy wykorzystali błędy w defensywie wicemistrzów Polski i trafili na 30:32. Wisła próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale nie potrafiła wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji. Takich problemów nie mieli rywale, którzy ostatecznie triumfowali w Płocku 34:30.

Nafciarze po sześciu rozegranych kolejkach znajdują się w trudnej sytuacji. Z dorobkiem trzech punktów zajmują 6. miejsce w grupie A, ze stratą aż trzech oczek do piątego RK Zagrzeb. Flensburg plasuje się z kolei na 4. pozycji w stawce z ośmioma punktami na koncie.