LM. Węgierski horror dla Vive, Cupić bohaterem!

Bramka Ivana Cupicia zapewniła szczypiornistom Vive Tauronu Kielce wyjazdowe zwycięstwo nad drużyną Pick Szeged 27:26. Najskuteczniejsi w barwach mistrzów Polski byli Karol Bielecki i Michał Jurecki, którzy zanotowali po 6 trafień.

Jeszcze przed rozpoczęciem fazy grupowej Champions League wiadomym było, że ekipa dzisiejszych gospodarzy będzie najgroźniejszym rywalem kielczan w walce o pierwsze miejsce w grupie. Aby zachować szansę na wyprzedzenie mistrzów Polski, Węgrzy musieli odnieść dzisiaj przekonujące zwycięstwo.

Przyjezdni szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie (3:1), a twarda gra w obronie uniemożliwiała miejscowym zniwelowanie strat. Dobrze prezentował się Rajko Prodanović, jednak to podopieczni Talanta Dujszebajewa dominowali na boisku. Po kwadransie rywalizacji Vive odskoczyło na trzy trafienia, a trenerowi Pick nie pozostało nic innego, jak poprosić o przerwę. Z czasem gospodarze zaczęli radzić sobie coraz lepiej. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się w ich bramce Piotra Wyszomirskiego. Dzięki interwencjom Polaka, który obronił rzut karny autorstwa Denisa Bunticia oraz wygrał pojedynek oko w oko z Mateuszem Jachlewskim, druga drużyna grupy D przegrywała do przerwy 11:14.

Na początku drugiej odsłony spotkania sytuacja diametralnie się zmieniła. To kielczanie musieli gonić wynik, którym na nerwy działał rewelacyjnie spisujący się Wyszomirski. Na 20 minut przed końcem niepokonana ekipa z Polski przegrywała już 17:20. Strata gości zaczęła topnieć dopiero tuż przed końcem. Najpierw sygnał do ataku dał swoimi interwencjami Sławomir Szmal. Wspaniała pogoń szczypiornistów Talanta Dujszebajewa zaowocowała wyjściem na prowadzenie. Gdy na 34 sekund przed końcem Węgrzy wyrównali, dobił ich lider Vive Ivan Cupić, przypieczętowując kolejny triumf swojego zespołu w Lidze Mistrzów.

Kielczanie z kompletem punktów wciąż przewodzą grupie D rozgrywek. Pick Szeged jest drugie. O awans i miejsce w czołowej czwórce wciąż walczą ekipy Aalborga, Dunkerque, Kadetten i Motoru.