PGNiG Superliga. Vive wygrywa po raz drugi i jest krok od mistrzostwa

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce po raz drugi pokonali u siebie Wisłę Płock i do obrony tytułu mistrza Polski brakuje im tylko jednego zwycięstwa. Po raz kolejny doskonałe spotkanie rozegrał lider gospodarzy – Michał Jurecki. Popularny „Dzidziuś” 11 razy trafił do siatki rywali.

Zdecydowanym faworytem drugiego meczu byli podopieczni Talanta Dujszebajewa. Wyrównany skład i długa ławka rezerwowych sprawiają, że obrońcy tytułu nie odczuwają braku zmagających się z urazami Karola Bieleckiego i Denisa Bunticia. Kłopoty kadrowe są odczuwalne dla Nafciarzy. Dan-Emil Racotea, Dmitrij Żytnikow czy Adam Wiśniewski – to zawodnicy, którzy przez cały sezon stanowili o sile płocczan, a nie pojawili się w składzie swojej drużyny na dzisiejszy pojedynek.

Pierwsze minuty przyniosły wyrównaną grę. Na boisku wyróżniali się zwłaszcza Michał Jurecki i Michał Daszek. Gdy na bramkę Krzysztofa Lijewskiego odpowiedział Marko Tarabochia, na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 4:4. Później ofensywny popis rozpoczęli szczypiorniści Vive. Najpierw odskoczyli za sprawą Lijewskiego i Jureckiego (6:4), a następnie regularnie powiększali przewagę nad przeciwnikiem. Do przerwy strata Nafciarzy wynosiła cztery gole (18:14).

W drugiej odsłonie mistrzowie Polski kontynuowali marsz po kolejną wygraną. Rzadko zdarzały im się momenty dekoncentracji i z każdą minutą „odjeżdżali” Nafciarzom. Prowadzenie podopiecznych Talanta Dujszebajewa wzrosło do dziewięciu goli. Przed końcem spotkania zdołali je nieco zmniejszyć Tiago Rocha i Ivan Nikcević, którzy wykorzystali kary dla Michała Jureckiego i Mateusza Jachlewskiego (33:26).

Vive po raz drugi pokonało szczypiornistów Manolo Cadenasa. Wczoraj kielczanie zwyciężyli 35:29. [WIĘCEJ] Teraz rywalizacja przenosi się do Płocka, gdzie w najbliższą sobotę Scyzoryki staną przed szansą na przypieczętowanie ostatecznego triumfu.